Największa inwestycja UWM rośnie w oczach! Skończą przed czasem [ZDJĘCIA]

2021-10-05 21:44

Wielkie olsztyńskie inwestycje, jak rozbudowa infrastruktury tramwajowej oraz modernizacja Uranii, powodują, że miasto nie przypomina stolicy regionu jeszcze chociażby sprzed roku. Ważne inwestycje realizowane są też w miasteczku akademickim.

Eska Summer City - Rekrutacja na UWM w Olsztynie

Rok po wmurowaniu kamienia węgielnego, zaglądamy na budowę nowej siedziby dwóch wydziałów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego: Prawa i Administracji oraz Nauk Społecznych. Nowy budynek u zbiegu al. Warszawskiej i ul. Dybowskiego rośnie w oczach. I rzeczywiście, prace idą lepiej niż zakładano.

Wykonawca zwrócił się do nas z prośbą o to, aby zakończyć inwestycję wcześniej, przed czasem i wszystko wskazuje na to, że dziewięć miesięcy przed czasem będziemy mogli zrobić odbiory techniczne. Mamy zatem zdecydowanie więcej czasu na to, aby ten budynek wyposażyć i oddać do dyspozycji studentom i pracownikom w roku akademickim 2023/2024, być może wcześniej. Nie chciałbym spekulować, bo obecnie wszystkie zamówienia są w realizacji bardzo trudne, ceny szaleją, w związku z tym trzeba się odpowiednio przygotować – mówi rektor UWM Jerzy Przyborowski.

Ile masz mentalnie lat?

Pytanie 1 z 6
Czego byś nigdy sobie nie wybaczył?

Budynek będzie mieć ponad 12,5 tys. m2 powierzchni. Każdy wydział otrzyma ponad 2 tys. m2 do własnej dyspozycji. Reszta to część wspólna. Elewacja, częściowo wykończona okładziną z cegły klinkierowej, nawiązywać będzie do zabytkowej architektury starej części Kortowa, ale także współgrać z nową zabudową. W budynku oprócz sal wykładowych, znajdą się: sala sądowa, ćwiczeń form teatralnych, przedszkolna, logopedyczna, zajęć praktyczno-technicznych, sala muzyczna i laboratorium kryminalistyczne.

Jakie inwestycje realizowane są na olsztyńskiej uczelni – przekonaj się słuchając rozmowy!

Posłuchaj: o planach i inwestycjach uczelni z rektorem UWM Jerzym Przyborowskim rozmawia Anita Zalewska

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Największa inwestycja UWM rośnie w oczach! Skończą przed czasem [ZDJĘCIA]