Plantacja marihuany za zamurowaną ścianą. "Ogrodnikowi" grozi do 10 lat więzienia [WIDEO]

2021-05-17 13:42

Zamurowana ściana w piwnicy, a za nią nielegalna plantacja. Policjanci zabezpieczyli 39 krzaków marihuany oraz ponad 1 kg suszu roślinnego. Tego samego dnia udało się też zatrzymać samego "ogrodnika". Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Plantację marihuany policjanci ujawnili w minioną środę (12 maja) w jednym z domów jednorodzinnych położonych na terenie Wielbarka. - Policjanci za zamurowaną w piwnicy ścianą odkryli trzy namioty służące do uprawy marihuany. Każdy z nich posiadał specjalistyczne lampy z włącznikami czasowymi oraz zraszacze i wentylatory. W namiotach ujawniono 39 krzaków marihuany, 11 słoików z zawartością suszu roślinnego oraz 20 litrowe wiadro wypełnione po brzegi narkotykami. W pomieszczeniach piwnicznych zabezpieczono również elektryczne wagi, szklane fifki i mnóstwo woreczków strunowych - informuje sierż. Izabela Cyganiuk, oficer prasowy szczycieńskiej policji. 

Jeszcze tego samego dnia udało się zatrzymać właściciela domowej plantacji. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Wielbarka. - Mężczyzna został już przesłuchany. Usłyszał dwa zarzuty. Zarzut nielegalnej uprawy narkotyków oraz zarzut ich posiadania. Prokurator Rejonowy w Szczytnie na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego, zastosował wobec 40-latka dozór policyjny i poręczenie majątkowe - dodaje sierż. Izabela Cyganiuk.

Za popełnione przestępstwo, zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, mężczyźnie grozi teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zamurowana ściana w piwnicy, a za nią nielegalna plantacja

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Źródło: Plantacja marihuany za zamurowaną ścianą. "Ogrodnikowi" grozi do 10 lat więzienia [WIDEO]