Napad na sklep w Barczewie. Mężczyzna groził kasjerce nożem. Spłoszyli go klienci

2021-04-29 13:00 agada
Napad na sklep w Barczewie. Mężczyzna groził kasjerce nożem. Spłoszyli go klienci
Autor: KMP Olsztyn Napad na sklep w Barczewie. Mężczyzna groził kasjerce nożem. Spłoszyli go klienci

Chwile grozy przeżyła kasjerka jednego ze sklepów w Barczewie. Mężczyzna miał wejść do placówki handlowej i trzymając w ręku nóż zażądać wydania alkoholu. Kiedy zorientował się, że w sklepie są też inni klienci, natychmiast uciekł. Policja zatrzymała go kilka minut później. Sprawca rozboju przyznał się do postawionego mu zarzutu. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do rozboju doszło w poniedziałek (26 kwietnia) w jednym ze sklepów w Barczewie. Na miejsce wezwany został policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia. - Z relacji kasjerki wynikało, że do sklepu wszedł mężczyzna, który w pewnym momencie wyciągnął nóż i zażądał od niej wydawania alkoholu. Napastnik, gdy zorientował się, że w placówce handlowej są inni klienci, nagle wybiegł z budynku z nieznanym kierunku nie zabierając towaru - informuje sierż. Andrzej Jurkun, oficer prasowy olsztyńskiej policji.

Policjanci już w kilka minut od zdarzenia zauważyli i zatrzymali wskazanego mężczyznę na jednej z ulic w Barczewie. Sprawcą okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego, który trafił do policyjnego aresztu. - Mężczyzna w momencie zdarzenia był pod wpływem alkoholu. 33-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania rozboju przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu, do którego się przyznał. 33-latek twierdził, że wszedł do sklepu, ponieważ chciał napić się piwa. Nie potrafił w racjonalny sposób wytłumaczyć swojego dalszego zachowania - podaje sierż. Andrzej Jurkun.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Raport z Anteny 29.04

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ sąd wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Źródło: Napad na sklep w Barczewie. Mężczyzna groził kasjerce nożem. Spłoszyli go klienci
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany