Następne zielone ławeczki dla Olsztyna? Organizatorzy konkursu czekają na zgłoszenia

i

Autor: UM Olsztyn Następne zielone ławeczki dla Olsztyna? Organizatorzy konkursu czekają na zgłoszenia

Następne zielone ławeczki dla Olsztyna? Organizatorzy konkursu czekają na zgłoszenia

2021-05-25 11:35

Trwa kolejna edycja konkursu "Zielona ławeczka" Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Organizatorzy na zgłoszenia czekają jeszcze do 6 czerwca. Jakie kryterium trzeba spełnić, by wysłać zgłoszenie? Na co można wykorzystać przyznany grant? Szczegóły poniżej.

"Zielona ławeczka" jest prospołecznym projektem, skierowanym do mieszkańców otwartych osiedli zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty.  - Z roku na rok coraz mocniej zdajemy sobie sprawę jak ważnym elementem miasta jest roślinność - mówi prezes fundacji, Piotr Bober. - Poza możliwością miłego spędzania czasu na ławce pod koroną drzew w upalny dzień, zieleń miejska ma inne bardzo ważne zadanie. W dobie nasilających się zmian klimatu ogranicza wzrost temperatury, redukuje zanieczyszczenia, pozwala zatrzymać wodę opadową.

Zielona ławeczka - kryterium zgłoszenia do konkursu

Do 6 czerwca można wysyłać zgłoszenia na konkurs "Zielona Ławeczka". Kryterium zgłoszenia jest zawiązanie co najmniej pięcioosobowej grupy sąsiedzkiej. To ona przygotowuje projekt aranżacji terenu, spotyka się z mieszkańcami, rozmawia z nimi i ostatecznie składa wniosek, w którym przedstawia pomysły.

Raport z anteny 24.05, godz.10

Zielona ławeczka - na co można przeznaczyć pieniądze z wygranej?

Projekty, które uzyskają najwyższą ocenę, dostaną grant o maksymalnej wysokości 1950 złotych. Można go wykorzystać na kupno roślin i elementów aranżacji oraz ławkę parkową. Dodatkowo, w tej edycji można ubiegać się o wsparcie na kupno elementów niezbędnych do stworzenia obiektów mikroretencji.

Przez cały czas trwania projektu uczestnicy mogą korzystać z pomocy eksperta zajmującego się architekturą krajobrazu ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Szczegółowe informacje na temat "Zielonej ławeczki" oraz możliwość zgłoszenia się do przedsięwzięcia są na stronie internetowej projektu.

Źródło: Następne zielone ławeczki dla Olsztyna? Organizatorzy konkursu czekają na zgłoszenia