Nidzica. 93-letni kierowca najpierw blokował ruch na drodze. Potem doprowadził do kolizji i uciekł

i

Autor: pexels.com/ zdjęcie ilustracyjne Nidzica. 93-letni kierowca najpierw blokował ruch na drodze. Potem doprowadził do kolizji i uciekł

93-letni kierowca najpierw blokował ruch na drodze. Potem doprowadził do kolizji i uciekł

2021-05-28 14:21

Pewien 93-letni kierowca narobił sobie sporo kłopotów. Najpierw zbyt wolną jazdą blokował ruch na skrzyżowaniu, a dwie godziny później wjechał w ogrodzenie, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Interwencje policjantów zakończyły się dla mężczyzny zatrzymaniem prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego auta, którym kierował.

Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek (27 maja) około godziny 11.00. Wówczas nidzicka policja interweniowała wobec 93-letniego kierującego osobowym oplem, który wzbudził niepokój u innego użytkownika drogi.

- Z ustaleń wynikało, że mężczyzna bardzo wolno jechał, czym doprowadził do blokowania ruchu na jednym ze skrzyżowań w podnidzickiej miejscowości. Stan techniczny pojazdu spowodował, że kontrola drogowa zakończyła się dla starszego pana zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu, którym przyjechał z Warszawy. Ponadto, z uwagi na stan psychofizyczny 93-latka, policjanci sporządzili notatkę pod kątem skierowania mężczyzny na badania lekarskie - podaje sierż. Alicja Pepłowska z biura prasowego nidzickiej policji.

CZYTAJ TEŻ: Mandat za ZBYT WOLNĄ jazdę. To nie żart! W pakiecie otrzymasz też punkty karne

Dwie godziny później dyżurny nidzickiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej na terenie miasta, której sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Okazało się, że był to ten sam mężczyzna. - W trakcie czynności starszy pan pokazał policjantom mandat karny za spowodowanie dzień wcześniej (26.05.2021r.) kolizji w Żurominie - informuje sierż. Alicja Pepłowska.

Raport z anteny 28.05, godz.10

Tym razem funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, które posiadał od 61 lat, a kluczyki do pojazdu przekazali krewnemu. Policjanci sporządzili dokumentację z podjętych wobec mężczyzny interwencji. Dalsze decyzje w sprawie poniesienia przez 93-latka konsekwencji wczorajszej jazdy podejmie sąd.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: 93-letni kierowca najpierw blokował ruch na drodze. Potem doprowadził do kolizji i uciekł