Niebezpieczna kolizja czterech aut. Kierowca wymusił pierwszeństwo na DK 53

i

Autor: KMP Olsztyn Niebezpieczna kolizja czterech aut. Kierowca wymusił pierwszeństwo na DK 53

Niebezpieczna kolizja czterech aut. Kierowca wymusił pierwszeństwo na DK 53 [FOTO]

2021-11-16 14:45

Niebezpieczne zdarzenie drogowe na krajowej 53 w gminie Purda. Kierowca osobowego nissana wymusił pierwszeństwo przejazdu, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym autem. W efekcie w kolizji udział wzięły łącznie cztery samochody. Szczegóły w artykule poniżej.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek (16 listopada) rano na drodze krajowej numer 53. Brały w nim udział cztery samochody osobowe. — Z ustaleń policjantów ruchu drogowego pracujących na miejscu wynika, że sprawcą kolizji drogowej był 38-letni kierujący Nissanem, który wjeżdżając na drogę z pierwszeństwem przejazdu, doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym kierowcą Volkswagena. Na skutek uderzenia, kierujący osobowym volkswagenem zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się kolejno z kierującym osobowym oplem i kierującym BMW — informuje podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy olsztyńskiej policji.

Na miejsce zdarzenia skierowano służby ratunkowe - policję, straż pożarną, zespół ratownictwa medycznego. — Medycy po wstępnych badaniach uczestników zdarzenia nie stwierdzili, aby odnieśli oni poważne obrażenia – nikt nie trafił do szpitala. Droga w miejscu kolizji całkowicie zablokowana byłą przez około godzinę – był to czas niezbędny do obsługi zdarzenia, usunięcia zanieczyszczeń z jezdni oraz zabezpieczenia uszkodzonych aut przez wezwane holowniki — dodał oficer prasowy.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci zdecydowali, aby zatrzymać sprawcy kolizji drogowej uprawnienia do kierowania. Policjanci przypominają o tym, że, czasem chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie.

Sedno Sprawy - Maciej Wąsik
Źródło: Niebezpieczna kolizja czterech aut. Kierowca wymusił pierwszeństwo na DK 53 [FOTO]