Niż Eunice nadciąga! Przed nami jeszcze silniejsze wichury. Na Warmii i Mazurach ALERT NAJWYŻSZEGO STOPNIA!

i

Autor: pexels.com/ mapa IMGW Niż Eunice nadciąga! Przed nami jeszcze silniejsze wichury. Na Warmii i Mazurach ALERT NAJWYŻSZEGO STOPNIA!

Niż Eunice nadciąga! Przed nami jeszcze silniejsze wichury. Na Warmii i Mazurach ALERT NAJWYŻSZEGO STOPNIA!

2022-02-18 12:54

W czwartek przez Polskę przetoczyła się potężna nawałnica. Trzy ofiary śmiertelne, 19 osób rannych oraz tysiące uszkodzonych budynków. Straty są ogromne. To niestety nie koniec niebezpiecznej pogody. W nocy z piątku na sobotę i w sobotę Polska ponownie dostanie się w zasięg aktywnego niżu, tym razem o imieniu Eunice. Synoptycy z IMGW wydali ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia.

Niż Eunice, który niebawem dotrze do Polski, ponownie przyniesie gwałtowne porywy wiatru, przelotny deszcz, deszcz ze śniegiem i lokalne burze, niewykluczone są też trąby powietrzne. Na wybrzeżu porywy wiatru mogą osiągać 125 km/h, na północy kraju do 110 km/h, a na pozostałym obszarze do 90 km/h. Wiatr będzie wiał z kierunku południowo-zachodniego.  

Synoptycy z Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali już ostrzeżenia dla całej Polski. W województwie warmińsko-mazurskim obowiązuje alert drugiego i trzeciego stopnia!

Ostrzeżeniem drugiego stopnia objęto powiaty takie jak: gołdapski, olecki, piski, giżycki, mrągowski, ełcki, szczycieński, węgorzewski, kętrzyński, bartoszycki, nidzicki, lidzbarski, olsztyński. Prognozuje się tam wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h. Najsilniejsze porywy wystąpią w dzień.

Ostrzeżenie trzeciego najwyższego stopnia obowiązuje natomiast w powiatach: braniewskim, ostródzkim, elbląskim, nidzickim, działdowskim oraz nowomiejskim. Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 120 km/h.

Od niedzieli będzie już spokojniej i nadal dość ciepło, jak na luty.

 

Olsztyn. 16-latek wbiegł na czerwonym wprost pod nadjeżdżający samochód

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Niż Eunice nadciąga! Przed nami jeszcze silniejsze wichury. Na Warmii i Mazurach ALERT NAJWYŻSZEGO STOPNIA!