Nocny pościg ulicami Olsztyna. Kierowca miał pecha. Wjechał w ślepą uliczkę

i

Autor: KMP Olsztyn Nocny pościg ulicami Olsztyna. Kierowca miał pecha. Wjechał w ślepą uliczkę

Nocny pościg ulicami Olsztyna. Kierowca miał pecha. Wjechał w ślepą uliczkę

2021-05-27 12:58

Podczas nocnego patrolu olsztyńska policja zauważyła pojazd marki VW Golf, w którym oprócz kierowcy przebywało trzech pasażerów. Mężczyźni siedzący z tyłu nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa, a do tego zachowywali się nerwowo, czym wzbudzili podejrzenia policjantów. Kiedy funkcjonariusze próbowali zatrzymać pojazd do kontroli drogowej, kierowca przyspieszył i zaczął uciekać.

Do zdarzenia doszło w czwartek (27 maja) w nocy na jednym ze skrzyżowań w Olsztynie. Kierowca nie zareagował na policyjne sygnały dźwiękowe i świetlne wzywające go do zatrzymania się, wręcz przeciwnie... przyspieszył i zaczął uciekać. - Mężczyzna kontynuował swoją ucieczkę ulicami Olsztyna, łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego, tym samym stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie wjechał on w ślepą uliczkę, gdzie została mu uniemożliwiona dalsza jazda - informuje st. sierż. Andrzej Jurkun z biura prasowego olsztyńskiej policji.

Policjanci wylegitymowali kierującego, którym okazał się 21-letni mieszkaniec Biskupca. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że mężczyzna ma zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Ponadto jeden z pasażerów był poszukiwany przez prokuraturę celem ustalenia miejsca pobytu. 21-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie on również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

Raport z Anteny 27.05
Źródło: Nocny pościg ulicami Olsztyna. Kierowca miał pecha. Wjechał w ślepą uliczkę