Nowi policjanci na Warmii i Mazurach. Ślubowanie złożyło 27 funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]

2022-01-11 9:55

Nowi policjanci zasilili szeregi warmińsko-mazurskiej policji. W nowym roku ślubowanie złożyło 27 funkcjonariuszy, w tym sześć kobiet. Niestety względy sanitarne nie pozwoliły na to, aby ślubowanie mogło się odbyć z udziałem zaproszonych gości, członków rodzin i bliskich.

Pierwsze w tym roku uroczyste ślubowanie nowych policjantów odbyło się w poniedziałek 10 stycznia w sali Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie. - Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia… – te słowa za swoim szefem powtórzyło 27 nowych funkcjonariuszy z Warmii i Mazur.

Nowo przyjęci policjanci po ślubowaniu odbędą szkolenie w jednej ze szkół policji, po którego zakończeniu wrócą do swoich jednostek: OPP w Olsztynie (8), KMP w Olsztynie (6), KMP w Elblągu (2), KPP w Bartoszycach (1), KPP w Braniewie (1), KPP w Ełku (1), KPP w Iławie (1), KPP w Kętrzynie (1), KPP w Lidzbarku Warmińskim (1), KPP w Mrągowie (2), KPP w Olecku (1), KPP w Szczytnie (1) i KPP w Węgorzewie (1).

Podczas uroczystości decyzją nadinsp. Tomasza Klimka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie na stopień nadkomisarza policji mianowany został komisarz Dariusz Wileński policjant Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie.

Super Raport 10.01 (Goście: RObert Biedroń - Nowa Lewica oraz Dorota Brejza - adwokat) Sedno Sprawy: Radosław Fogiel

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Nowi policjanci na Warmii i Mazurach. Ślubowanie złożyło 27 funkcjonariuszy [ZDJĘCIA]