Nowi terytorialsi złożyli przysięgę [AUDIO, ZDJĘCIA]

2021-08-09 15:03 aka

Zawsze gotowi, zawsze blisko – terytorialsi. W minioną sobotę, 7 sierpnia słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało prawie 60 żołnierzy Obrony Terytorialnej. Uroczystą przysięgą wojskową zwieńczone zostało 16-dniowe szkolenie dla kandydatów do służby.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 06.08.2021

Akcja „Wakacje w mundurze” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Podstawowe przeszkolenie odbyło już 150 ochotników z regionu. 57 z nich w ostatnią sobotę złożyło uroczystą przysięgę wojskową.

Szesnaście dni temu uczyniliście krok, który niesie za sobą dumę ze służby ojczyźnie, ale też wymagać będzie od Was wytrwałości, hartu ducha oraz gotowości do wypełniania trudnych obowiązków. Wojsko Polskie potrzebuje takich ludzi jak Wy i formacji takiej jak Wojska Obrony Terytorialnej, która we współpracy z administracją lokalną i pozostałymi rodzajami sił zbrojnych stanowi istotne wzmocnienie siły obronnej naszego kraju. Od dziś przyjmujecie na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo naszych sąsiadów. Nie możemy zawieść tych, którzy czekają na nasze wsparcie – zwrócił się do przysięgających żołnierzy ppłk. Artur Lichończak, Zastępca Dowódcy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Sonda
Czy jesteś za likwidacją 500 plus?

Składając dziś przysięgę wojskową stajecie się dziedzicami wspaniałych żołnierskich wartości- odwagi, wierności i honoru. To wielki zaszczyt i wyróżnienie. Wierzę, że okażecie się go godni, podobnie jak zaufania, którym całe Wojsko Polskie cieszy się w naszym społeczeństwie – odczytał por. Michał Turzański, Dowódca kompanii szkolnej list Ministra Obrony Narodowej kierowany do przysięgających żołnierzy.

Posłuchaj: o ślubowaniu nowych żołnierzy mówi Paulina Kucińska, rzecznik 4.warmińsko-mazurskeij brygady obrony terytorialnej:

Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku, my zdecydowaliśmy się zapoczątkować nowy rozdział naszego życia wstępując w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Jesteśmy tu bo mocno wierzymy w nasz kraj i jesteśmy gotowi z całych sił go bronić. Będziemy blisko swoich społeczności. Gotowi na każde wyzwanie. Z dumą zakładać mundur i ruszać na pomoc – w imieniu żołnierzy przysięgających głos zabrała szer. Martyna Zalewska.

Wojska Obrony Terytorialnej wciąż szukają nowych kandydatów do służby, szczegóły dostępne są na stronie 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Nowi terytorialsi złożyli przysięgę [AUDIO, ZDJĘCIA]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany