Nowy kierunek z lotniska Olsztyn-Mazury. Gdzie polecimy? Sprawdź szczegóły! [AUDIO]

2021-12-23 13:22 aka
Port lotniczy Szymany
Autor: Port Lotniczy Olsztyn-Mazury Port Lotniczy Olsztyn - Mazury w Szymanach.

Port lotniczy Olsztyn Mazury ogłasił nowy kierunek lotów. Będzie to sezonowe połączenie krajowe. W nadchodzącym sezonie letnim, mieszkańcy Warmii i Mazur zyskają dodatkową możliwość szybkiego i bezpiecznego podróżowania po Polsce, dzięki nowemu połączeniu z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do Rzeszowa.

Muzyczne gwiazdy składają świąteczne życzenia czytelnikom ESKA.pl!

Od czerwca z lotniska Olsztyn-Mazury LOT poleci do Rzeszowa

Rozmowa na temat uruchomienia tego połączenia trwały od dłuższego czasu. Okazuje się, że na południu mieszka sporo fanów żeglowania na mazurskich wodach. To jeden z powodów wyboru tej destynacji.

Pasażerowie będą mogli skorzystać z bezpośrednich lotów z Mazur do Rzeszowa przez trzy miesiące - dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i soboty. Daje to możliwość zaplanowania dłuższego wyjazdu lub weekendowego pobytu typu citybreak w jednym z najpiękniejszych polskich miast. Dla mieszkańców Podkarpacia to także doskonała okazja do odwiedzenia Krainy Tysiąca Jezior. Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczną rejsy na tej trasie 18 czerwca - mówi Dariusz Naworski Rzecznik Prasowy Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Godzinny lot na tej trasie obsługiwany będzie samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 pasażerów. Bilety są już w sprzedaży na stronie www.lot.com

Należy zaznaczyć, że zarówno pobyt na lotniskach jak też sam lot, odbywają się wg najwyższych standardów sanitarnych, w celu minimalizacji ryzyka transmisji koronawirusa oraz zapewnienia bezpieczeństwa podróży pasażerów. Pracownicy lotnisk oraz linii lotniczej są wyposażeni w środki ochrony osobistej, takie jak maski i rękawiczki, a powierzchnie terminali oraz kabina samolotu są gruntownie dezynfekowane. Każda osoba wchodząca na teren portu lotniczego musi nosić maseczkę i stosować zasadę dystansu społecznego wszędzie tam, gdzie to możliwe.

Posłuchaj: z Dariuszem Naworskim, Rzecznikiem Prasowym Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, rozmawia Anita Zalewska

Kevin sam w domu - Jak dobrze znasz świąteczny hit? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Dokąd rodzina McCallisterów wybiera się na Boże Narodzenie?
Nowy kierunek z lotniska Olsztyn-Mazury
Autor: materiał organizatora Z Szyman polecimy do Rzeszowa już latem

Cieszę się, że nasz region zyskuje kolejne krajowe połączenie lotnicze – powiedział Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko mazurskiego. – Od kilku sezonów obserwujemy jeszcze większe zainteresowanie Warmią i Mazurami wśród turystów krajowych, szczególnie w czasie pandemii. Dzięki połączeniu z Rzeszowem mieszkańcy obu regionów będą mogli zaplanować "weekendową" podróż bez drogowych niedogodności. Jestem pewien, że w Krainie Tysiąca Jezior będziemy w najbliższym sezonie gościć wielu turystów z Podkarpacia. I to pozytywny trend – dzięki regionalnemu lotnisku świat i kraj "stają się mniejsze".

- Cieszę się z kolejnej krajowej trasy, która latem pojawi się w rozkładzie lotów z Rzeszowa. Podkarpackie ma wiele do zaoferowania turystom, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Dzięki bezpośredniemu połączeniu Bieszczady, Roztocze czy Beskid Niski staną się dużo łatwiej dostępne dla mieszkańców Warmii i Mazur. Już dziś zapraszam ich do odwiedzenia naszego pięknego regionu - powiedział Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Nowy kierunek z lotniska Olsztyn-Mazury. Gdzie polecimy? Sprawdź szczegóły! [AUDIO]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany