Nowy przystanek w Sołectwie Barkweda. Nawiązuje do stylu warmińskiego [ZDJĘCIA]

2021-11-26 8:26

Takich przepięknych przystanków autobusowych nigdy za wiele. W Sołectwie Barkweda właśnie zamontowano nową drewnianą wiatę, pod którą mogą schronić się podróżni. Nawiązuje do stylu warmińskiego, ma również elementy graficzne przypominające o napoleońskim epizodzie, który rozegrał się w Barkwedzie w 1807 roku.

Gmina Dywity poinformowała na Facebooku o nowym przystanku autobusowym, który został zamontowany w czwartek (25 listopada) w Sołectwie Barkweda. Nie jest to jednak zwykły przystanek. Nawiązuje bowiem do stylu warmińskiego, ma elementy graficzne przypominające o napoleońskim epizodzie, który rozegrał się w Barkwedzie w 1807 roku. Dodatkowo zawiera w środku tablicę z mapą szlaków rowerowych w Gminie Dywity i tablicę z historią wsi. Wykonawca zadbał także o montaż śmietnika i lampy solarnej wewnątrz.

Inwestycja została zrealizowana z Innowacyjnego Funduszu Sołeckiego. — Mamy nadzieję, że wszyscy będą szanować nowy obiekt w miejscowości. Warto wspomnieć, że we wsi istnieje już drewniany przystanek, który stoi przy drodze powiatowej, ale bliżej miejscowości Bukwałd — czytamy we wpisie Gminy Dywity.

Super Raport 25.11 (Goście: Bartosz Arłukowicz - PO oraz dr hab. Tomasz Słomka - politolog, UW) Sedno Sprawy: Krzysztof Bosak

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Nowy przystanek w Sołectwie Barkweda. Nawiązuje do stylu warmińskiego [ZDJĘCIA]