Nowy rozkład lotów między Olsztynem a Krakowem. Sprawdź, co się zmieniło!

2021-09-09 7:43 agada
Nowy rozkład lotów między Olsztynem a Krakowem. Sprawdź, co się zmieniło!
Autor: UM Olsztyn Nowy rozkład lotów między Olsztynem a Krakowem. Sprawdź, co się zmieniło!

Nowy rozkład lotów między Olsztynem a Krakowem. Do tej pory rejsy odbywały się w poniedziałki, środy i piątki. Od września środa została jednak zamieniona na niedzielę. LOT zdecydował o zmianach głównie ze względu na osoby podróżujące w celach służbowych. Szczegóły w artykule.

Połączenie między Warmię i Mazurami a Małopolską cieszy się niesłabnącą popularnością wśród pasażerów lotniska Olsztyn-Mazury. Do tej pory rejsy odbywały się w poniedziałki, środy i piątki. We wrześniu i w październiku zamiast środy, w rozkładzie pojawia się niedziela.

- Decyzja o przeniesieniu lotów ze środy na niedziele jest motywowana głównie potrzebami pasażerów biznesowych - mówi rzecznik prasowy Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, Dariusz Naworski. - Daje to możliwość zaplanowania krótkiej podróży służbowej. Wylatując z Szyman w niedzielę wieczorem będą mieć do dyspozycji cały poniedziałek na załatwienie zaplanowanych w Krakowie i okolicach spraw. To doskonała alternatywa dla wielogodzinnej podróży autem czy pociągiem.

Loty pomiędzy lotniskiem Olsztyn-Mazury a Kraków-Balice realizowane są samolotami turbośmigłowymi Bomabardier Q400, które na pokład mogą zabrać 78 pasażerów. Podróż samolotem trwa ok. 60 minut - samolot startuje z Krakowa o 19:55 i ląduje w Szymanach o 21:05. Odlot z Szyman zaplanowany jest na 22:00, a przylot do Krakowa na 23:05.

Źródło: UM Olsztyn

Raport z anteny 8.09, godz.10

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Nowy rozkład lotów między Olsztynem a Krakowem. Sprawdź, co się zmieniło!
Nasi Partnerzy polecają