Olsztyn. 20-latek pomógł seniorowi wypłacić pieniądze. Potem wszystkie zabrał i uciekł

2022-01-27 10:06 agada
Olsztyn. 20-latek pomógł seniorowi wypłacić pieniądze. Potem je ukradł
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Olsztyn. 20-latek pomógł seniorowi wypłacić pieniądze. Potem je ukradł

20-latek odpowie przed sądem za kradzież. Młody mężczyzna, wykorzystując nieporadność seniora, najpierw zaoferował pomoc w wypłaceniu pieniędzy z bankomatu, a następnie ukradł je 67-latkowi. Kilka godzin później został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (24 stycznia) w Olsztynie. Policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży pieniędzy. — Z relacji pokrzywdzonego 67-latka wynikało, że kilka dni wcześniej odwiedził go wnuk wraz z kolegą, z którym wspólnie pili alkohol. 20-latek zostawił u niego w mieszkaniu swoją kurtkę, po którą wrócił w poniedziałek. Tego dnia senior otrzymał emeryturę i chciał opłacić rachunki. Jednak miał problem z obsługą bankomatu, w związku z czym poprosił znajomego wnuczka o pomoc, na co on się zgodził. 67 i 20-latek poszli razem do jednego z bankomatów. W momencie, gdy w podajniku pojawiły się banknoty, 20-latek nagle zabrał je ze sobą i uciekł w nieznanym kierunku. Wartość strat to 1000 złotych — informuje sierż. szt. Andrzej Jurkun, oficer prasowy olsztyńskiej policji.

Komunikat wraz z opisem wyglądu sprawcy został przekazany policyjnym patrolom. Już kilka godzin później wskazany młody mężczyzny został zauważony i zatrzymany przed jednym z bloków na terenie miasta. 20-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży zuchwałej, do której się przyznał. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. — Wobec 20-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Policjanci odzyskali znaczną część skradzionej gotówki — dodaje oficer prasowy.

Sedno Sprawy - Artur Dziambor

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Olsztyn. 20-latek pomógł seniorowi wypłacić pieniądze. Potem wszystkie zabrał i uciekł
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany