Kortowo znów zaczyna tętnić życiem

i

Autor: Michał Orłowski Biuro Mediów i Promocji UWM Studenci już pojawiają się w akademikach UWM-u

Kortowo

Olsztyn. Akcja „Czyste Kortowo” na kampusie UWM

2023-03-23 17:01

W najbliższy weekend na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim rusza akcja „Czyste Kortowo”, której celem jest posprzątanie Jeziora Kortowskiego. Każdy może przyjść i pomóc w niedzielnych porządkach.

W Olsztynie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w niedzielę odbędzie się akcja „Czyste Kortowo”. Jest to inicjatywa Mazury PTTK podlegająca pod ogólnopolskie działania „Operacja Czysta Rzeka” i chodzi w niej o sprzątanie Jeziora Kortowskiego oraz okolic. Akcja rozpoczyna się o 9:30 na Plaży Kortowskiej i potrwa kilka godzin.

- Tam będę ja ze sprzętem naszym służbowym, czyli z kajakami i łódkami kanu. Pojawi się też straż pożarna jako zabezpieczenie. Sporo osób się zapisało, ponad 30 mam na liście zarejestrowanych, także fajna ekipa się zbiera i będziemy całą okolice Jeziora Kortowskiego sprzątać. Jeżeli ktoś chciałby dołączyć, oczywiście zapraszamy. Rękawiczki i worki na śmieci na pewno znajdą się dla każdego - mówi Michał Bęczkowski z Mazury PTTK.

Posłuchaj: Michał Bęczkowski z Mazury PTTK opowiada o akcji "Czyste Kortowo"

Quiz. Co wiesz o ciastkach i ciasteczkach?

Pytanie 1 z 10
Ciasto, którego głównym składnikiem są jabłka to:

Dodatkowo w sobotę odbędzie się sprzątanie rzeki Łyny. Akcja rozpocznie się na Brzezinach o godzinie 10. Tam zostaną zwodowane kajaki, którymi uczestnicy ruszą do elektrowni wodnej „Łyna” w Lesie Miejskim. Oprócz tego będzie też grupa pieszych, która przejdzie Łynostradą.

Źródło: Olsztyn. Akcja „Czyste Kortowo” na kampusie UWM