Rusza rozbudowa olsztyńskiej trakcji tramwajowej

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyna Tak wyglądał plac budowy trakcji w 2015 roku wzdłuż ulicy Żołnierskiej

Olsztyn. Będą utrudnienia, startuje rozbudowa linii tramwajowych

2021-06-30 13:32

W stolicy regionu zaczyna się wielka inwestycja, a co za tym idzie, spore utrudnienia. Rozbudowa linii tramwajowych przywołuje najgorsze wspomnienia związane z budową trakcji wzdłuż Sikorskiego i w centrum miasta. Jak będzie tym razem i czego się spodziewać?

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 25.06.2021

W czwartek (1 lipca) wykonawca przejmie pierwszy z placów budowy. Roboty zaczną się w południowej części miasta.

Pierwsze zadanie to budowa łącznika dróg położonych za hipermarketem przy ul. Krasickiego - mówi kierownik ratuszowej Jednostki Realizującej Projekt, Andrzej Karwowski. - Trasa będzie łączyć lokalne uliczki z wybudowaną niedawno ul. Szymborskiej, czyli jezdnią biegnącą przez dawny poligon, która prowadzi do obwodnicy miasta. To będzie element objazdów na czas wszystkich robót, który już pozostanie i będzie mógł być wykorzystywany także po zakończeniu inwestycji.

Łącznik ma powstać do 28 lipca. Poza tym w II połowie lipca zaczną się także prace na pętli w Pieczewie oraz wzdłuż ulic Wilczyńskiego i Krasickiego. Nowa infrastruktura to około sześciu kilometrów podwójnego torowiska. Zostanie poprowadzone ulicami Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego. Nad skrzyżowaniem Krasickiego z Synów Pułku powstanie estakada o długości ok. 270 m. Poza tym przy Wysokiej Bramie zostanie wybudowany węzeł przesiadkowy.

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?

Projekt to także powstanie stref o spowolnionym ruchu czy rond zamiast tradycyjnych skrzyżowań oraz budowa około 10 km tras rowerowych oraz rozbudowa systemu ITS. W jego zakresie finansowym jest też kupno części (z łącznie 12 sztuk) nowych tramwajów, które są budowane dla nas w Turcji. Budowa trakcji ma potrwać ok. 26 miesięcy i kosztować ponad 403 mln złotych. Zadanie wykona konsorcjum firm Polimex Infrastruktura-Trakcja-Polimex Mostostal.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Olsztyn. Będą utrudnienia, startuje rozbudowa linii tramwajowych