inwestycje

Olsztyn coraz bardziej się zieleni. Ostatnie nasadzenia drzew przy alei Piłsudskiego [ZDJĘCIA]

2023-10-12 14:40

Nasadzenia zieleni w całym Olsztynie trwają od zeszłego roku. Firma Abies w tym okresie, sukcesywnie zasadziła 1800 drzew na kilku osiedlach. Prace powoli dobiegają końca, a ostatnie drzewa pojawiły się w centrum pod Urzędem Wojewódzkim.

Różne rodzaje klonów, lipy, czy ozdobne jabłonie oraz grusze, to tylko część odmian i gatunków jakie pojawiły się w Olsztynie, ponieważ jest ich ponad 20. Nasadzenia trwają od maja ubiegłego roku, a w tym czasie nowa zieleń pojawiła się m.in. w Śródmieściu, na Jarotach, Nagórkach czy osiedlu Kormoran. Ponadto warto wspomnieć, że wykonawca w ramach umowy przez najbliższe trzy lata zajmie się doglądaniem i pielęgnacją zasadzonej zieleni.

- Cały czas dokonujemy jeszcze nasadzeń krzewów. Oczywiście wszystkie praktycznie znajdują się pod posadzonymi drzewami, także kończymy drzewa i ruszamy dalej z sadzeniem krzewów. Są to spore ilości liliowców, odmiana liliowiec rdzawy. Mamy też dużo kocimiętki, trzmieliny z odmiany złotej. Jest też trochę trzcinnika i traw. Raczej wszystkie rośliny tego typu są mocne, czyli nie sprawiające kłopotów w pielęgnacji, czy jeśli chodzi o wytrzymałość i mrozoodporność – mówi Rafał Świątkowski, wykonawca nasadzeń.

Posłuchaj: Rafał Świątkowski, właściciel firmy Abies Ogrody opowiada o przeprowadzanych nasadzeniach w Olsztynie

QUIZ: jak dobrze znasz przysłowia? W tych przysłowiach brakuje nazwy rośliny - wiesz jakiej?

Pytanie 1 z 11
Na początek coś bardzo łatwego. Wstaw nazwę warzywa do przysłowia: Każdy sobie ...... skrobie.
Kortowiada 2023. Drugi dzień juwenaliów przyciągnął tłumy
Źródło: Olsztyn coraz bardziej się zieleni. Ostatnie nasadzenia drzew przy alei Piłsudskiego [ZDJĘCIA]