Olsztyn. Fatalne warunki na drogach. Prawie 30 kolizji w ciągu jednego dnia [ZDJĘCIA]

2022-01-21 12:00

Wichury, burze śnieżne, zawieje. W ostatnich dniach pogoda mocno daje się we znaki, zwłaszcza kierowcom. Tylko w czwartek (20 stycznia) w Olsztynie oraz powiecie olsztyńskim doszło do 26 kolizji. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Szczegóły poniżej.

Tylko w ciągu jednego dnia (czwartek 20 stycznia) policjanci byli wzywani do 26 kolizji na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Wszystko przez fatalne warunki na drogach. Silny wiatr, intensywne opady śniegu i oblodzone drogi nie ułatwiają jazdy. Do kolizji doszło m.in. na drodze krajowej numer 16 w miejscowości Dłużki. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 30-letnia kierująca osobowym fiatem na łuku drogi w lewą stronę zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala na obserwację. Ostatecznie 30-latka została ukarana mandatem karnym w wysokości 1020 złotych za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na jej konto wpłynie także 6 punktów karnych.

Kilka godzin później doszło do kolejnego zdarzenia drogowego, tym razem na al. Sikorskiego w Olsztynie. Prawdopodobnie jego przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa podczas włączania się do ruchu przez 37-letniego kierującego osobową kią, który uderzył w pojazd marki Skoda Octavia. Na szczęście nikomu nic się poważnego się nie stało. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. 37-latek za spowodowanie kolizji poprzez nieustąpienie pierwszeństwa innemu pojazdowi został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych. Ponadto uszkodzenie w obu pojazdach były na tyle poważne, że funkcjonariusze zdecydowali się zatrzymać dowody rejestracyjne.

Groźnie wyglądające zdarzenie miało miejsce w miejscowości Gutkowo. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 67-letni kierujący osobowym volkswagenem stracił panowanie nad autem i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie doszło do jego dachowania. Zarówno kierowcy, jak i pasażerom nic poważnego się nie stało. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w kwocie 1020 złotych.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Również dzisiaj zima nie odpuszcza. — Opady śniegu i niskie temperatury powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska, maleje przyczepność pojazdu, a tym samym znacznie wydłuża się jego droga hamowania. W takiej sytuacji bezwzględnie należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i zachować odpowiedni – bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu — tłumaczą.

Sedno Sprawy - Waldemar Kraska

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Olsztyn. Fatalne warunki na drogach. Prawie 30 kolizji w ciągu jednego dnia [ZDJĘCIA]