Olsztyn i Stawiguda - kłopotliwe skrzyżowanie w końcu zastąpi rondo[AUDIO]

2021-06-22 22:41

Przebudowa skrzyżowania w Jarotach. Na tę inwestycję czekają nie tylko mieszkańcy gminy Stawiguda, ale i olsztynianie. Przebudowa skrzyżowania ulic Bartąskiej, Złotej i Stawigudzkiej rozpocznie się niebawem. Powstać ma rondo, a finał prac jest zaplanowany na koniec 2023 roku.

Igrzyska TOKIO 2020. Komu kibicować [Lewandowski, Fajdek, Lisek, Andrejczyk, Ennaoui] | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #25

Rusza przebudowa ważnego zarówno dla olsztynian, jak i mieszkańców gminy Stawiguda, skrzyżowania w Jarotach. Mowa o skrzyżowaniu ulic Bartąskiej, Złotej i Stawigudzkiej w miejscowości Jaroty w ciągu drogi powiatowej nr 1372N.

W ramach zadania na krzyżówce ulic Bartąskiej, Złotej i Stawigudzkiej zostanie wybudowane rondo o wymiarach i parametrach dostosowanych do natężenia i struktury ruchu na tym skrzyżowaniu. Powstanie też pełna infrastruktura towarzysząca, czyli m.in. przejścia dla pieszych, chodniki i zatoki autobusowe – wymienia Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Posłuchaj: o nowym rondzie mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński

Wartość całkowita umowy na wykonanie zadania to ponad 3,6 mln zł. Dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi prawie 2,3 mln zł, pozostałą część, czyli 1,3 mln zł zapłacą solidarnie po połowie samorządy Powiatu Olsztyńskiego i Gminy Stawiguda. Furtką do pozyskania środków na inwestycję była realizacja zadania w formule „zaprojektuj i zbuduj”. Polega ona  na stworzeniu przez wykonawcę dokumentacji projektowej na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego przekazanego przez Zamawiającego, a dalej uzyskania pozwolenia na realizację inwestycji drogowej i wykonanie robót budowlanych.

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?

Wykonawca zadania to firma KATOPI Sp. z o.o. Wkrótce w Jarotach pojawi się sprzęt i rozpoczną się roboty drogowe. Planowany termin zakończenia inwestycji to grudzień 2023 roku.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Olsztyn i Stawiguda - kłopotliwe skrzyżowanie w końcu zastąpi rondo[AUDIO]