Olsztyn. Kiedy studenci UWM wrócą do Kortowa? Są dwa możliwe scenariusze!

2021-04-08 12:03 agada
Olsztyn. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zawiesił zajęcia na czas lockdownu
Autor: UWM Olsztyn Olsztyn. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zawiesił zajęcia na czas lockdownu

Kiedy studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie będą mogli wrócić na uczelnię? Scenariusze są dwa - optymistyczny i pesymistyczny. O szczegółach opowiedział w rozmowie ze studenckim radiem Prorektor ds. kształcenia prof. Paweł Wysocki.

Od 1 marca nie ma możliwości realizacji zajęć praktycznych w siedzibie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Te są zawieszone do 11 kwietnia. Czy to oznacza, że od poniedziałku 12 kwietnia studenci będą mogli wrócić do Kortowa? Głos w tej sprawie zabrał w rozmowie ze studenckim radem UWM FM Prorektor ds. kształcenia prof. Paweł Wysocki.

- Jeżeli chodzi o przywracanie zajęć stacjonarnych na uczelni to mamy założone do realizacji dwa scenariusze - optymistyczny i pesymistyczny. W przypadku scenariusza optymistycznego zakładamy, że zajęcia będą mogły być wznawiane od 12 kwietnia, tzn. od najbliższego poniedziałku. I do końca semestru będą realizowane zgodnie z planem zajęć. Oczywiście musimy założyć, że ten powrót studentów będzie stopniowy i możliwie rozciągnięty w czasie. W tym scenariuszu optymistycznym zakładamy, że nie będzie dalszych obostrzeń, a sytuacja pandemiczna będzie się poprawiać - tłumaczy prof. Paweł Wysocki.

Raport z Anteny 08.04

- Scenariusz pesymistyczny zakłada, że ta sytuacja będzie się pogarszać i będziemy mieli dalej idące obostrzenia. W takiej sytuacji, zgodnie z rozporządzeniem ministra z 25 lutego 2021 roku możemy realizować zajęcia w siedzibie uczelni, ale ze szczególnym zwróceniem uwagi na zajęcia realizowane na ostatnich semestrach studiów, tak żeby umożliwić ukończenie tych studiów w terminie. Więc w przypadku tego wariantu pesymistycznego zakładamy powrót studentów na zajęcia praktyczne, ale tylko tych, którzy są na ostatnich semestrach studiów, w tych przypadkach, gdy niemożliwa jest inna realizacja zajęć. Natomiast pozostali studenci mają te zajęcia kontaktowe przesuwane na dalszy termin bądź przeprowadzane w trybie zdalnym - dodaje.

Oba warianty zakładają jednak, że wykłady czy zajęcia, które mogą być realizowane w formie zdalnej, w taki sposób będą odbywać się do końca semestru.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Czy mógłbyś zostać policjantem w drogówce? Rozwiąż ten test i przekonaj się!

Pytanie 1 z 18
Gdy kogoś nie znam, oceniam go po jego wyglądzie
Źródło: Olsztyn. Kiedy studenci UWM wrócą do Kortowa? Są dwa możliwe scenariusze!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany