Olsztyn. Kierowca skody uszkodził radiowóz. Miał ponad 3 promile!

i

Autor: KMP Olsztyn Olsztyn. Kierowca skody uszkodził radiowóz. Miał ponad 3 promile!

Olsztyn. Kierujący skodą uszkodził radiowóz. Miał ponad 3 promile!

2022-01-10 13:29

Niebezpieczne zdarzenie na ulicy Poprzecznej w Olsztynie. Policja postanowiła zatrzymać do kontroli drogowej samochód osobowy, którego stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia – brak reflektora, uszkodzony przedni zderzak oraz lusterko. Kierowca jednak, zamiast się zatrzymać, zaczął uciekać. Przy okazji uszkodził radiowóz.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (7 stycznia). Funkcjonariusze zauważyli na ulicy Poprzecznej w Olsztynie osobową skodę. Uwagę przykuł stan techniczny auta - brak reflektora, uszkodzony przedni zderzak oraz uszkodzone lewe lusterko. Z tego powodu postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej.

– Kierujący skodą nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne wzywające go do zatrzymania się, wręcz przeciwnie – przyśpieszył. W pewnym momencie mężczyzna zatrzymał auto i po chwili gwałtownie ruszył uszkadzając przy tym policyjny radiowóz – poinformował zespół prasowy olsztyńskiej policji.

Mężczyzna ostatecznie został zatrzymany. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Barczewa. – Już na pierwszy rzut oka mężczyzna wyglądał na kompletnie pijanego – miał problemy z utrzymaniem równowagi a jego mowa była bełkotliwa. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie kierującego ponad 3 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż nie ma do tego uprawnień – podała policja.

Wkrótce 34-latek odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe.

Śmiertelny wypadek w Jędrzychowicach
Źródło: Olsztyn. Kierujący skodą uszkodził radiowóz. Miał ponad 3 promile!