Olsztyn. Kierowca zasłabł podczas jazdy. Uratował go policjant

i

Autor: KMP Olsztyn Olsztyn. Kierowca zasłabł podczas jazdy. Uratował go policjant

Olsztyn. Kierowca zasłabł podczas jazdy. Uratował go policjant [WIDEO Z AKCJI RATOWNICZEJ]

2021-11-19 11:00

Dramatyczna sytuacja na ulicy Sielskiej w Olsztynie. Osobowa skoda blokowała prawy pas ruchu. Okazało się, że kierowca stracił przytomność, oddech i puls. Na pomoc mężczyźnie ruszył policjant. Dzięki przeprowadzonej resuscytacji udało się przywrócić funkcje życiowe.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek (19 listopada) rano na ulicy Sielskiej w Olsztynie. Policjant jadąc do pracy zayważył osobowę skodę, która blokowała prawy pas ruchu. Wraz z innym świadkiem zdarzenia podszedł do auta, by sprawdzić, co się stało.

— W pojeździe na miejscu kierowcy siedział nieprzytomny mężczyzna. Nie reagował na pukanie i wołanie, nie dawał żadnych oznak życia. Policjant natychmiast przystąpił do działania. Najpierw próbował dostać się do środka pojazdu, który okazał się zamknięty od środka. Mając jednak świadomość, że życie i zdrowie kierowcy może być zagrożone, wybił szybę auta, a następnie z pomocą innego świadka zdarzenia wyciągnął poszkodowanego 63-latka z pojazdu i przystąpił do resuscytacji — poinformował sierż. szt. Andrzej Jurkun, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

CZYTAJ TEŻ: Cyber Monday 2021. Kiedy wypada w Polsce wielkie święto promocji? [DATA, LISTA SKLEPÓW]

Resuscytację krążeniowo-oddechową olsztyński policjant prowadził do momentu pojawienia się służb ratunkowych, które przejęły czynności ratunkowe. Ostatecznie 63-latkowi udało się przywrócił funkcje życiowe. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Olsztyn. Kierowca stracił przytomność. Uratował go policjant
Źródło: Olsztyn. Kierowca zasłabł podczas jazdy. Uratował go policjant [WIDEO Z AKCJI RATOWNICZEJ]