Olsztyn. Mężczyzna jechał skuterem PO CHODNIKU. Najbliższe miesiące spędzi za kratami

2021-04-08 12:42 agada
Olsztyn. Mężczyzna jechał skuterem po chodniku. Najbliższe miesiące spędzi za kratami
Autor: Unsplash - zdjęcie ilustracyjne Olsztyn. Mężczyzna jechał skuterem po chodniku. Najbliższe miesiące spędzi za kratami

Policjanci patrolujący ulicę Szrajbera w Olsztynie zatrzymali 26-latka, który jechał po chodniku skuterem i jak się okazało, miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Co więcej, był poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę (7 kwietnia) przed południem na ulicy Szrajbera w Olsztynie. Wówczas policjanci zauważyli kierującego skuterem, który według informacji funkcjonariuszy mógł być osobą poszukiwaną. - Policjanci kojarzyli mężczyznę z poprzednich interwencji w związku z czym nie pozostało nic innego jak to sprawdzić - informuje podkom. Rafał Prokopczyk z KMP w Olsztynie. - Gdy policjanci dali motorowerzyście sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej ten gwałtownie przyspieszył. W pewnym momencie kierujący jednośladem zjechał na chodnik, po którym kontynuował swoją ucieczkę. Mężczyzna w rejonie ul. Polnej porzucił motorower i pieszo oddalił się z miejsca - dodaje.

Mężczyzna ukrył się we własnym mieszkaniu, gdzie został zatrzymany, a następnie doprowadzony do jednostki policji. - 26-latek, poza tym, że najbliższe miesiące spędzi w więziennej celi to na dodatek odpowie on za kierowanie pojazdem mechanicznym mimo sądowego zakazu oraz za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, za co może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności - tłumaczy podkom. Rafał Prokopczyk.

Raport z Anteny 08.04

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Czy mógłbyś zostać policjantem w drogówce? Rozwiąż ten test i przekonaj się!

Pytanie 1 z 18
Gdy kogoś nie znam, oceniam go po jego wyglądzie
Źródło: Olsztyn. Mężczyzna jechał skuterem PO CHODNIKU. Najbliższe miesiące spędzi za kratami
Nasi Partnerzy polecają