inwestycje

Olsztyn. Miejski Ośrodek Kultury walczy o nowe zadaszenie Amfiteatru im. Czesława Niemena

2023-10-02 16:03

Kilka lat temu silna wichura zerwała stałe zadaszenie w Amfiteatrze na Starym Mieście. Od tamtego czasu MOK wynajmuje konstrukcje na każdy sezon. Głównym problemem są nieudane przetargi oraz koszta – w tym roku na wynajem wydano 90 tys. złotych.

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie od lat zmaga się z problemem braku zadaszenia w Amfiteatrze im. Czesława Niemena. Początkowo podjęto kroki organizując konkursy architektoniczne na projekt stałego zadaszenia - niestety bez powodzenia. Następnie podjęto decyzję o zmianie koncepcji na zadaszenie mobilne, które pozwoli Miejskiemu Ośrodkowi Kultury na swobodny montaż i demontaż konstrukcji. Od tamtego czasu ogłoszono dwa przetargi, które zakończyły się porażką, jednak na horyzoncie pojawiła się iskierka nadziei.

- W tej chwili rozmawiamy z trzema firmami. Być może ta specyfikacja będzie inna. Pościągaliśmy ridery techniczne polskich wykonawców, żeby zobaczyć co w tej chwili się wiesza, jakie są obciążenia na każdej kresce, gdzie można ewentualnie powiesić diodę, żeby nie tak mocno obciążała dach. Mamy wiele różnych koncepcji i rozmawiamy ze specjalistami. Nie poddajemy się. Mamy nadzieję, a właściwie prawie pewność, że ten dach kupimy - mówi Aneta Palińska, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Całkowita kwota zarezerwowana na realizacje nowego zadaszenia w Amfiteatrze na Starym Mieście wynosi ponad 600 tys. złotych.

Wielki quiz o sporcie! Tylko geniusz może mieć tak szeroką wiedzę [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Podczas Igrzysk Olimpijskich najwięcej razy na podium stawali reprezentanci Stanów Zjednoczonych. Ile medali zdobyli?
Źródło: Olsztyn. Miejski Ośrodek Kultury walczy o nowe zadaszenie Amfiteatru im. Czesława Niemena