Olsztyn. Na Warmii i Mazurach powstało PIERWSZE LICEUM UNIWERSYTECKIE. Organem prowadzącym jest UWM

2021-09-01 8:20 agada
XII LO im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie stało się liceum uniwersyteckim
Autor: pixabay.com XII LO im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie stało się liceum uniwersyteckim

Na Warmii i Mazurach powstało pierwsze liceum uniwersyteckie. Mowa o XII LO im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie, którego nazwa od 1 września brzmi - Uniwersyteckie XII LO im. Marii i Grzegorza Dietrichów w Olsztynie. Organem prowadzącym szkołę, decyzją prezydenta, stał Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

W środę, 1 września, o godz. 9.00 prof. Jerzy Przyborowski, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego będzie uczestniczył w inauguracji roku szkolnego w XII LO im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie. Decyzją prezydenta Olsztyna z dniem 1 września organem prowadzącym szkołę staje się bowiem Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Oficjalna nazwa szkoły brzmi odtąd Uniwersyteckie XII LO im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie.

- Uniwersytet zamierza wspólnie ze szkołą występować o projekty edukacyjne, współpracować z liceum poprzez programy praktyk studenckich a także prowadzić wspólnie z uczniami koła naukowe. Chcemy pomagać szkole się rozwijać – podkreśla rektor UWM prof. J. Przyborowski.

Szkoła zachowuje pełną autonomię, UWM nie będzie partycypować w kosztach jej utrzymania.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Olsztyn. Na Warmii i Mazurach powstało PIERWSZE LICEUM UNIWERSYTECKIE. Organem prowadzącym jest UWM
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany