Olsztyn na weekend. Biegowy klasyk powraca do miasta

2021-08-31 21:30 aka

Po wynikających z pandemii utrudnieniach, biegacze mogą stanąć na starcie i zmierzyć się w kultowej już olsztyńskiej rywalizacji. W niedzielę, 05. września odbędzie się XVIII edycja Biegu Jakubowego. To wydarzenie zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących biegaczy.

Eska Summer City Olsztyn - XII Festiwal Smaków Food Trucków

Olsztyński Bieg Jakubowy 5 września osiągnie swą symboliczną pełnoletność, a XVIII edycja niniejszej imprezy zapowiada się wyjątkowo interesująco. Mowa przede wszystkim o aspekcie stricte sportowym, albowiem w tym roku trasa Biegu Głównego na dystansie 10 km posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Organizatorzy, wierzą, że spragnieni rywalizacji biegacze i biegaczki punktualnie o godz. 11:00 wyruszą ze Starego Miasta po nowe rekordy życiowe. Nim jednak to się stanie, wystartują biegi towarzyszące – tuż po godz. 9:00 rozpocznie się rywalizacja, w której wezmą udział dzieci w wieku od 3 do 13.

Start, meta na starówce, biegniemy przez miasto. Po ulicach, mamy atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, dokładnie zmierzone 10 km, nawet jak pobijemy rekord Polski na tej trasie, on będzie uznany. Poprowadziliśmy trasę po bardzo atrakcyjnych miejscach, chcemy wykorzystywać najpiękniejsze miejsca, jakie daje nam miasto – mówi współorganizator wydarzenia Przemek Róziecki.

Posłuchaj: o Biegu Jakubowym rozmawiają Przemek Róziecki i Andrzej Brzozowski

Warto również podkreślić, iż XVIII Bieg Jakubowy zaliczany jest do łącznej klasyfikacji akcji Olsztyn Biega! (oprócz Biegu Jakubowego do klasyfikacji będą liczyły się wyniki V Olsztyńskiego Biegu Niepodległości, który także zostanie rozegrany na dystansie 10 km). Podczas tegorocznej edycji odbędzie się również rywalizacja drużynowa (drużyna musi składać się z co najmniej 4 zawodników: kobiet i mężczyzn).

Dodajmy, że tytułów mistrzowskich bronią Paweł Pszczółkowski i Marta Barcewicz, którzy okazali się najlepsi w ostatnim przedpandemicznym Biegu.

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]
Bieg Jakubowy powraca
Autor: Bieg Jakubowy W niedzielę odbędzie się XVIII Bieg Jakubowy

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Bieg Jakubowy w Olsztynie 2021. Pobiegną doświadczeni i początkujący
Nasi Partnerzy polecają