Olsztyn. Napadł na dwóch mężczyzn pod sklepem. Zabrał im zakupy i uciekł

i

Autor: KMP Olsztyn Olsztyn. Napadł na dwóch mężczyzn pod sklepem. Zabrał im zakupy i uciekł

Olsztyn. Napadł na dwóch mężczyzn pod sklepem. Zabrał im zakupy i uciekł

2022-02-14 11:05

W pobliżu jednego z olsztyńskich sklepów doszło do rozboju. Napastnik zaatakował dwóch mężczyzn, a następnie ukradł im kupiony alkohol. Chwilę potem został zatrzymany przez olsztyńskich policjantów. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę (9 lutego) na terenie Olsztyna. — Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna spotkał swoich dwóch znajomych w pobliżu jednego ze sklepów. Po chwili rozmowy zażądał od nich wydania sześciu piw, które przed chwilą kupił jeden z nich. Gdy pokrzywdzeni mu odmówili, napastnik miał ich zaatakować uderzając pięściami po twarzy i kąpiąc po ciele. Ostatecznie agresor zabrał alkohol i oddalił się w nieznanym kierunku — informuje sierż. szt. Andrzej Jurkun, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

Podejrzanego o dokonanie rozboju długo szukać nie trzeba było. — Funkcjonariusze z pomocą strażaków siłowo dostali się do mieszkania, w którym ukrywał się mężczyzna. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Olsztyna. Był on w chwili zatrzymania kompletnie pijany, miał problemy z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była bełkotliwa — przekazał oficer prasowy.

Tak wyglądały protesty rolników w całej Polsce

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut rozboju. Okazało się, że będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy, ponieważ w przeszłości był karany za podobne przestępstwa. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. W piątek (11 lutego) decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Olsztyn. Napadł na dwóch mężczyzn pod sklepem. Zabrał im zakupy i uciekł