Szybkie Randki Naukowo-Dziennikarskie na olsztyńskim UWM - zdjęcie poglądowe

i

Autor: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

uwm

Szybkie Randki. Naukowcy z Olsztyna spotkali się z dziennikarzami

2023-11-10 15:11

Olsztyńscy dziennikarze randkowali z naukowcami UWM. Randkowali w przenośni, bo chodziło o wzajemną integrację. 11 dziennikarzy usiadło na przeciwko 11 naukowców, którzy prezentowali po kolei każdemu przedstawicielowi mediów, tematy swoich prac i zainteresowań naukowych.

W olsztyńskim Kortowie odbyły się Szybkie Randki Naukowo-Dziennikarskie. 11 dziennikarzy rozmawiało z 11 naukowcami, którzy prezentowali dziedziny, którymi się na co dzień zajmują. Każdy dziennikarz rozmawiał po kolei z każdym naukowcem przez 5 minut, a ich zadaniem było zainteresowanie mediów swoją pracą. Co ciekawe, różnorodność tematyczna była bardzo szeroka, ponieważ pojawili się przedstawiciele m.in. wydziałów: Medycyny Weterynaryjnej, Teologii, Nauk Społecznych, Nauk Ekonomicznych, Geoinżynierii czy Biologii i Biotechnologii.

- To pomysł, który w Stowarzyszeniu Rzecznicy Nauki narodził się już kilka lat temu. W Olsztynie jesteśmy po raz drugi i jak widzimy, ze świetną frekwencją. To projekt, który ma przede wszystkim łączyć naukowców i dziennikarzy. To projekt, który ma odklinać mit naukowca i pokazywać, że naukowcy są świetnymi, zabawnymi, bardzo mądrymi ludźmi, którzy poprawiają jakość naszego życia. To co dzieje się za murami akademii i uniwersytetów, to rzeczy, które wpływają na to, że jesteśmy bezpieczniejsi oraz żyje nam się łatwiej – mówi Małgorzata Krokowska-Paluszak z UWM, koordynatorka olsztyńskiego projektu. Szybkie Randki Naukowo-Dziennikarskie to ogólnopolski projekt, który ma miejsce w takich miastach jak: Gdańsk, Warszawa, Lublin czy Kraków.

Posłuchaj: Małgorzata Krokowska-Paluszak, koordynatorka Szybkich Randek Naukowo-Dziennikarskich w Olsztynie opowiada o projekcie
Posłuchaj: Naukowcy UWM opowiadają o swoich zainteresowaniach podczas Szybkich Randek Naukowo-Dziennikarskich

Quiz. Rozpoznaj potrawę po 3 składnikach! Zaskocz wynikiem 10/10

Pytanie 1 z 10
Bulion, buraki i majeranek to składniki:
Źródło: Szybkie Randki. Naukowcy z Olsztyna spotkali się z dziennikarzami