Olsztyn. Nowa organizacja ruchu na Wyszyńskiego i Piłsudskiego. Co się zmieni? [MAPY]

2021-08-16 14:50 agada
Olsztyn. Nowa organizacja ruchu na Wyszyńskiego i Piłsudskiego. Co się zmieni?
Autor: UM Olsztyn Olsztyn. Nowa organizacja ruchu na Wyszyńskiego i Piłsudskiego. Co się zmieni?

Mieszkańców Olsztyna czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową nowej infrastruktury tramwajowej. Nowe rozwiązania zostaną wprowadzone już w najbliższy weekend (20/21 sierpnia). O szczegółach czytaj w artykule poniżej.

Zmiany w organizacji ruchu na odcinku ul. Wyszyńskiego, od al. Piłsudskiego do ul. Żołnierskiej

Jezdnia zostanie zwężona do jednego pasa ruchu w każdym kierunku, poza tym zaplanowano wydzielenie tymczasowego chodnika na zamkniętym pasie jezdni, tylko po zachodniej stronie ul. Wyszyńskiego (obok ul. Parkingowej). Po obu stronach ul. Wyszyńskiego chodniki zostaną czasowo zamknięte. Ponadto w celu ułatwienia przemieszczanie się w czasowej organizacji ruchu przewidziano budowę dwóch rond tymczasowych - na skrzyżowaniu z ulicą Żołnierską oraz z al. Piłsudskiego.

ESKA Summer City - Uczta Pierogowa w Biesowie
Organizacja ruchu: zmiany na Wyszyńskiego i Piłsudskiego
Autor: UM Olsztyn

Wydłużenie zamkniętego dla ruchu odcinka al. Piłsudskiego, od ul. Mazowieckiego (dawna Obiegowa) do skrzyżowania z ul. Kościuszki

Zmiany w organizacji ruchu spowodują, że zamknięty będzie przejazd al. Piłsudskiego także od ul. Kościuszki do ul. Głowackiego, w tym również wyłączony z ruchu zostanie wlot na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki i całe skrzyżowanie z ul. Głowackiego. Tym samym ulica z ruchu będzie wyłączona na całym odcinku robót budowlanych, czyli od ul. Mazowieckiego (Obiegowa) do ul. Kościuszki. Ulica Głowackiego będzie bez przejazdu z obu stron al. Piłsudskiego.

Dojazd do posesji przy ul. Kościuszki 71-81 będzie wyznaczony od strony zamkniętego wlotu na skrzyżowaniu z al. Piłsudskiego, ale wyjazd będzie możliwy tylko do ul. Głowackiego i dalej poprzez ul Żołnierską. Pozostałe dojazdy do posesji pozostają bez zmian, zgodnie z wdrożoną wcześniej organizacją ruchu. Teraz nie będzie przejazdu ul. Głowackiego przez al. Piłsudskiego. Ponadto na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego-Kościuszki zmieni się układ pierwszeństwa ruchu na skrzyżowanie równorzędne. Zmianie ulegnie również układ pierwszeństwa na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Żołnierskiej. Zostanie umożliwiony skręt w lewo z ulicy Kościuszki w ulicę Reja oraz z ulicy Żołnierskiej w ulicę Głowackiego. Na tych skrzyżowaniach sygnalizacja świetlna będzie pracowała w trybie żółtego światła pulsującego.

Na skrzyżowaniu równorzędnym tramwaj (pojazd szynowy) ma bezwzględne pierwszeństwo przed innymi pojazdami. Mówi o tym Ustawa o Ruchu Drogowym, Art. 25 ust. 2.

Organizacja ruchu: zmiany na Wyszyńskiego i Piłsudskiego
Autor: UM Olsztyn
Źródło: Olsztyn. Nowa organizacja ruchu na Wyszyńskiego i Piłsudskiego. Co się zmieni? [MAPY]
Nasi Partnerzy polecają