Szykuje się duża inwestycja w Olsztynie

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyn Tuż obok istniejącej, powstanie nowa zajezdnia tramwajowa

Olsztyn. Nowa zajezdnia dla nowych tramwajów [AUDIO]

2021-10-04 22:13

Jeszcze w tym tygodniu miasto ogłosi przetarg na wykonanie zajezdni tramwajowej. Tabor się powiększa, bo do Olsztyna docierają kolejne z 12 zakupionych tureckich pojazdów, potrzebna jest więc odpowiednio duża hala.

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!

Największe olsztyńskie inwestycje idą pełną parą. Jak się okazuje, mieszkańców czeka jeszcze jedna duża realizacja. Niebawem, bo jeszcze w tej perspektywie finansowej, ma powstać nowa zajezdnia tramwajowa, która pomieści rosnący olsztyński tabor.

Właśnie dla tych tramwajów potrzebujemy nowe miejsce, zajezdnie tramwajową, którą przygotowaliśmy w zakresie projektowym i na którą praktycznie mamy pieniądze, ponieważ po rozstrzygnięciu przetargowym na wykonanie nowych linii tramwajowych zostało nam około 80 milionów złotych. Te pieniądze chcemy wykorzystać na dwa przetargi związane z zajezdnią, a więc z jednej strony na realizację robót i budowę obiektu kubaturowego, jakim będzie ta zajezdnia, a z drugiej na inżyniera kontraktu, który tę inwestycję w naszym imieniu będzie prowadził. Przetarg na inżyniera kontraktu już został ogłoszony, natomiast przetarg na samą realizację i budowę obiektu jest przygotowany i będzie ogłoszony w tym tygodniu – mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Posłuchaj: prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz mówi o planie na nową zajezdnię tramwajową

Zajezdnia powstanie w sąsiedztwie tej już istniejącej przy Kołobrzeskiej. Przypomnijmy, miasto kupiło 12 tureckich tramwajów, które stopniowo docierają do Olsztyna. Na miejscu jest już 9 pojazdów. 15 tramwajów Olsztyn kupił wcześniej od Solarisa, a w obecnej hali jest 18 stanowisk postojowych.

Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Olsztyn. Nowa zajezdnia dla nowych tramwajów [AUDIO]