Olsztyn. NOWE STAWKI w Strefie Płatnego Parkowania. Ile zapłacimy od 1 kwietnia?

i

Autor: Unsplash - Jan Baborák Olsztyn. NOWE STAWKI w Strefie Płatnego Parkowania. Ile zapłacimy od 1 kwietnia?

Olsztyn. NOWE STAWKI w Strefie Płatnego Parkowania. Ile zapłacimy od 1 kwietnia?

2022-01-28 9:12

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta wprowadzono szereg zmian w cennikach miejskich spółek. Te dotyczą opłat za przejazdy komunikacją miejską, cennika usług Zakładu Cmentarzy Komunalnych, ale też nowych stawek w Strefie Płatnego Parkowania. Ile zapłacimy za parkowanie w Olsztynie od 1 kwietnia? Szczegóły poniżej.

Opłaty za komunikację miejską, parkowanie oraz pochówek - to niektóre z tematów poruszonych przez radnych w trakcie środowego (26 stycznia) posiedzenia rajców.  - Koszta życia rosną w galopującym tempie - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Każdy z nas odczuwa podwyżki stawek za energię elektryczną, gaz, paliwo oraz szalejącą inflacja. To oraz wprowadzane zmiany w systemie podatkowym i rosnące płace minimalne oznaczają nie tylko drożejące powszechne towary i usługi, ale także koszty działalności wykonywanej przez komunalne jednostki na rzecz mieszkańców - dodaje.

Olsztyn. NOWE STAWKI w Strefie Płatnego Parkowania. Ile zapłacimy od 1 kwietnia?

Stawki w Strefie Płatnego Parkowania zmienią się od 1 kwietnia 2022 roku. Teraz za półgodzinne parkowanie w strefie czerwonej trzeba zapłacić 2 zł, a za pierwszą godzinę (i każdą kolejną powyżej trzeciej godziny parkowania) - 3,90 zł. W strefie zielonej to odpowiednio 1,20 zł i 2,50 zł. Po zmianach stawki wzrosną do 2,30 zł za pół godziny oraz 4,50 zł za pierwszą godzinę (i każdą kolejną powyżej trzeciej godziny postoju). Natomiast w strefie zielonej będzie to 1,50 zł i 3 zł. Bez zmian pozostają ceny abonamentów.

- Nowa wysokość opłat wynika ze wzrostu zasadniczego wynagrodzenia minimalnego, które podnosi się z każdym rokiem - przyznaje dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, Marcin Szwarc. - To oznacza, że koszty utrzymania strefy także rosną.

Elbląg. Uciekł ze sklepu z kartonem orzeszków. Szuka go policja

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Olsztyn. NOWE STAWKI w Strefie Płatnego Parkowania. Ile zapłacimy od 1 kwietnia?