Olsztyn. Pijany kierowca jeździł ulicami miasta na flaku. Zareagował świadek

i

Autor: pexels.com Olsztyn. Pijany kierowca jeździł ulicami miasta "na flaku". Zareagował świadek

Olsztyn. Pijany kierowca jeździł ulicami miasta "na flaku". Zareagował świadek

2021-05-25 14:30

Pijany kierowca zatrzymany na stacji paliw w Olsztynie! Wcześniej jeździł ulicami miasta na tzw. flaku. Na podejrzane zachowanie kierowcy uwagę zwrócił jeden ze świadków zdarzenia. Kiedy zorientował się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, zabrał mu kluczki od auta i wezwał policję.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (24 maja). Wówczas oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że na jednej ze stacji paliw świadek uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Na miejsce został wysłany patrol z olsztyńskiej drogówki. - Z relacji zgłaszającego wynikało, że zauważył on osobowe audi, którego kierowca na parkingu przy ul. Leonharda wykonując manewr skrętu uderzył w krawężnik i uszkodził dwa koła w pojeździe. Mężczyzna kontynuował jazdę ulicami Olsztyna niesprawnym autem. Świadek w tym momencie nabrał podejrzeń, że może być on nietrzeźwy i pojechał za nim - podaje st. sierż. Andrzej Jurkun z zespołu prasowego olsztyńskiej policji.

Kierujący audi zatrzymał się na pobliskiej stacji. Mieszkaniec powiatu olsztyńskiego po podejściu do kierującego wyczuł od niego silny zapach alkoholu, w związku z czym uniemożliwił mu dalszą jazdę zabierając kluczyki od auta i wezwał służby.

- Badanie alkomatem wykazało, że 38-latek siedzący za kierownicą audi miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że na mężczyźnie ciąży dożywotni sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. 38-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności - informuje st. sierż. Andrzej Jurkun.

Raport z anteny 25.05, godz.10

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Olsztyn. Pijany kierowca jeździł ulicami miasta "na flaku". Zareagował świadek