Nowość w CRS Ukiel

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyna W CRS Ukiel osoby niepełnosprawne mogą wykąpać się w jeziorze dzięki dwóm specjalnym wózkom.

Olsztyn. Plaża i jezioro z udogodnieniami dla niepełnosprawnych

2021-07-02 14:01

To unikalne udogodnienia w skali Polski a nawet świata! W CRS Ukiel osoby niepełnosprawne mogą wykąpać się w jeziorze dzięki specjalnemu sprzętowi. W olsztyńskim centrum mogą bezpłatnie wypożyczyć wózek, który umożliwi im poruszanie się po piasku lub kąpiel w jeziorze.

ESKA XD #026 - MANESKIN, ROLNICY, PLAŻA i PROBLEMY Z KLIMATYZACJĄ

W olsztyńskim CRS Ukiel, położonym nad największym jeziorem w mieście, od lat działają wypożyczalnie sprzętu sportowego. W tym sezonie pojawiły się tu nowości, specjalnie przygotowane dla osób niepełnosprawnych.

Dużo podróżuje, z żoną prowadzę bloga o podróżowaniu - zaczął swoją opowieść Kamil Kowalewicz, poruszający się na wózku współautor bloga "Robimy podróże". - Odwiedzając różne miejsca na świecie, często kilkukrotnie na przełomie lat, zauważyliśmy, jak bardzo zaczęto rozwijać infrastrukturę turystyczną dla osób z niepełnosprawnościami. Odpoczywając na plaży w Nicei zauważyłem bardzo sprytny pływający wózek, dzięki któremu osoba z niepełnosprawnościami mogła zażyć kąpieli. Pomyślałem, czemu on tu jest, a w Olsztynie go nie ma? Jako, że uważam, że nie można tylko narzekać, a trzeba starać się, jako zwykły obywatel, wpływać na zmiany naszego otoczenia, to jeszcze z Lazurowego Wybrzeża napisałem maila do prezydenta Olsztyna z prośbą o spotkanie. Cel mieliśmy jeden - Olsztyn nie może być gorszy od Nicei, Ukiel ma być kąpielowo dostosowany. Pan prezydent bardzo entuzjastycznie zareagował na propozycję i się udało się! Na plaży Ukiel jest wózek, którym osoba z niepełnosprawnościami może dostać się do wody. Jestem przeszczęśliwy. Wejście po 15 latach do wody to jest coś niesamowitego - dodaje Kowalewicz.

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?

- Pan Kamil to przykład człowieka, który bierze sprawy w swoje ręce i działa - mówi Ewa Kaliszuk, wiceprezydent Olsztyna - teraz wystarczy by każda osoba niepełnosprawna, która będzie chciała wykąpać się w Ukielu zwróciła się do ratownika, a ten pomoże wsiąść na wózek i dowiezie zainteresowanych do jeziora.

To kolejne udogodnienie dla niepełnosprawnych, po przyjaznych chodnikach z niewielkimi nachyleniami oraz specjalnymi toaletami.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Olsztyn. Plaża i jezioro z udogodnieniami dla niepełnosprawnych