Planeta 11 w Olsztynie

i

Autor: Planeta 11 Biblioteka Multimedialna w Olsztynie

rozrywka

Olsztyn. Sprawdzamy listopadowe wydarzenia w Planecie 11 [LISTA]

2023-11-14 14:08

Biblioteka multimedialna Planeta 11 w każdym miesiącu organizuje masę wydarzeń kulturalnych o najróżniejszej tematyce. W listopadzie nie zabraknie spotkań autorskich, wystaw, Kawiarenek Językowych oraz tych stałych pozycji, jak spotkanie Planetarnego Klubu Filmowego.

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o wystawie fotograficznej „To właśnie Olsztyn okiem Igersów”, którą można oglądać w Planecie 11 do końca listopada. Jest to projekt instagramowej społeczności z profilu „Właśnie Olsztyn”. Wystawa prezentuje stolice Warmii i Mazur w ciekawym i niecodziennym stylu, ukazując te bardziej znane miejsca, ale również zakamarki miasta, o których nie każdy może wiedzieć. Kolejne ciekawe wydarzenia to Kawiarenki Językowe. Jest to idealna propozycja dla osób chcących nauczyć się nowych języków, bądź po prostu podszkolić swoje umiejętności w praktyce. Aktualnie w Planecie 11 organizują trzy spotkania językowe: z angielskiego (poniedziałki), niemieckiego (czwartki) oraz rosyjskiego (piątki). Zapisy na Kawiarenki Językowe znajdziecie tutaj. Oprócz tego:

14.11 (wtorek), godz. 17.00 – spotkanie z Beatą Biały – pisarką, tłumaczką, dziennikarką oraz psycholożką.

22.11 (środa), godz. 17.00 – spotkanie z Pawłem Jaszczukiem – autorem kryminałów, thrillerów oraz powieści obyczajowych. Wydarzenie uświetni występ muzyczny pisarza.

23.11 (czwartek), godz. 17.00 – spotkanie na temat „Chroń swój dorobek i niezależność – bezpieczeństwo w kontekście nieruchomości” – porady prawne w zakresie obrotu nieruchomościami oraz możliwości zabezpieczenia dóbr majątkowych. W spotkaniu będzie uczestniczyć licencjonowany pośrednik nieruchomości oraz wieloletni i doświadczony notariusz.

24.11 (piątek), godz. 18:00 – Dolce Vita – spotkanie miłośników kultury i języka włoskiego.

28.11 (wtorek), godz. 16:30 – spotkanie autorskie z Katarzyną Frankowiak.

27.11 (poniedziałek), godz. 18.00 – Planetarny Klub Filmowy – Dramat biograficzny „Dom Gucci” z 2021 roku przeniesie nas w świat wielkiej mody, wielkich namiętności i jeszcze większych pieniędzy, dla których można nawet zabić. Po filmie dyskusja ze stylistką mody Agatą Bałdygą.

- Będzie się działo, bo w listopadzie mamy dużo spotkań z ciekawymi gośćmi. Już na przykład 14 listopada o godzinie 17:00 przyjeżdża do nas Beata Biały. Jest to pisarka, tłumaczka, dziennikarka, ale też osoba, która zajmuje się psychologią. Jest autorką wielu książek, też biografii znanych osób, np. Kory czy Agnieszki Osieckiej. Spotkanie będzie dotyczyło zarówno jej dokonań pisarskich, jak i wspomniałem wcześniej jest psychologiem, więc zajmuje się też takimi sprawami dotyczącymi życia wewnętrznego człowieka – mówi Jacek Smółka, kierownik Planety 11.

Posłuchaj: Jacek Smółka, kierownik Planety 11 opowiada o wydarzeniach przygotowanych na listopad
Planeta 11 - wolontariat w Kawiarenkach Językowych

i

Autor: Planeta 11 Biblioteka Multimedialna w Olsztynie

Quiz. Ten serial wywoływał ciarki na plecach! Jak dobrze pamiętasz „Z Archiwum X”?

Pytanie 1 z 10
Kto jest twórcą serialu „Z Archiwum X”?
Źródło: Olsztyn. Sprawdzamy listopadowe wydarzenia w Planecie 11 [LISTA]