Olsztyn. Staromiejskie donice wypełniły się kolorowymi kwiatami [ZDJĘCIA]

2021-07-09 12:00

Olsztyn ponownie rozkwitł feerią barw. Donice nasadzone kolorowymi kwiatami cieszą oczy mieszkańców i turystów spacerujących po Starym Mieście w Olsztynie. Do nasadzeń wykorzystano petunie, plektrantusy (popularnie zwane komarzycami), rozplenice w odmianie "Rubrum", dichondry oraz niecierpki. Rośliny pozostaną w donicach do końca października.

- Mieszkańcy stolicy Warmii i Mazur już przyzwyczaili się do tego, że wiosną, latem i jesienią Olsztyn mieni się kolorami pięknych kwiatów. Choć nie na taką skalę, jak w poprzednich latach, to nie zrezygnowaliśmy z nasadzeń. Ten rok jest inny, niż minione. Konieczna była rezygnacja z wielu rozwiązań i upiększeń miasta, na jakie mogliśmy sobie pozwolić w przeszłości. Stolica Warmii i Mazur w czasie radosnych, słonecznych miesięcy nie pozostaje jednak szara - informuje Urząd Miasta w Olsztynie.

Piękną roślinność można podziwiać m.in. w Parku Centralnym w pobliżu fontanny, czy w Parku Podzamcze oraz w ogrodzie wirydarzowym na plantach u podnóża katedry. Oryginalne kompozycje kwietne cieszą pieszych, rowerzystów czy podróżujących wzdłuż ul. Pieniężnego - na skarpie pod budynkiem archidiecezji. Najnowsze nasadzenia pojawiły się przed ratuszem oraz na Starym Mieście. Na zlecenie Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu kwiatami zostało obsadzonych 12 donic zlokalizowanych przy pl. Jana Pawła II oraz 38 donic na obszarze historycznej części Olsztyna.

- Ponadto uporządkowano i obsadzono otoczenie pomnika św. Jakuba znajdującego się na Targu Rybnym - dodaje Michał Koronowski ze ZDZiT.

Źródło: UM Olsztyn

Raport z anteny 9.07, godz.10

QUIZ. Warmia i Mazury w filmach. Wiele hitów polskiego kina powstało w naszym regionie!

Pytanie 1 z 7
Który z filmów Romana Polańskiego zrealizowano m.in. na wodach jezior Kisajno, Jagodne czy Śniardwy?
Źródło: Olsztyn. Staromiejskie donice wypełniły się kolorowymi kwiatami [ZDJĘCIA]