Olsztyn. Stłuczka na ulicy Jagiellońskiej. Agresywnego kierowcę BMW zatrzymał świadek zdarzenia

2021-09-01 12:00 agada
Olsztyn. Kolizja dwóch samochodów osobowych na ulicy Jagiellońskiej. Sprawca zdarzenia został zatrzymany
Autor: KMP Olsztyn Olsztyn. Kolizja dwóch samochodów osobowych na ulicy Jagiellońskiej. Sprawca zdarzenia został zatrzymany

Olsztyn. Pewien 36-latek doprowadził do kolizji na ul. Jagiellońskiej. Został ujęty przez świadka zdarzenia, ponieważ swoim zachowaniem wzbudził podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kiedy na miejscu pojawiła się policja, okazało się, że mężczyzna ma przy sobie narkotyki.

Do kolizji na ulicy Jagiellońskiej w Olsztynie doszło w poniedziałek (30 sierpnia). Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że sprawca zdarzenia jest agresywny i może znajdować się pod wpływem alkoholu. By nie mógł kontynuować jazdy, świadek zdarzenia zabrał mężczyźnie kluczyki do auta. Po chwili na miejsce przyjechała policja.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 36-letni kierujący BMW nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył pojazdu marki Ford Transit. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. 36-latek podczas czynności zachowywał się podejrzanie – na przemian był pobudzony i ospały. Z mężczyzną był utrudniony logiczny kontakt. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości, lecz badanie nie wykazało w organizmie kierującego alkoholu. Ponadto w trakcie przeszukania policjanci przy mężczyźnie znaleźli woreczek strunowy z zawartością zielonego suszu roślinnego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana. Zabezpieczony materiał został przekazany do dalszych badań laboratoryjnych - informuje sierż. szt. Andrzej Jurkun, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

- Ze względu na uzasadnione podejrzenia kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających przez 36-latka, został on zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań. Ponadto okazało się, że pojazd którym poruszał się mężczyzna nie miał aktualnej polisy OC. Auto ostatecznie zostało odholowane - dodaje.

36-latek następnego dnia usłyszał zarzut posiadania substancji zabronionych. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli okaże się, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem narkotyków, będzie mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Olsztyn. Stłuczka na ulicy Jagiellońskiej. Agresywnego kierowcę BMW zatrzymał świadek zdarzenia
Nasi Partnerzy polecają