Olsztyn. Trwa wiosenne oczyszczanie miasta. Zdezynfekowano też place zabaw

2021-04-02 14:43 agada

W Olsztynie trwa wiosenne oczyszczanie miasta. Prace pełną mocą zaczęły się pod koniec marca. Było to możliwe po stopnieniu śniegu i nadejściu wiosny z prawdziwego zdarzenia. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu zadbał również o dezynfekcję placów zabaw, które mimo lockdownu pozostały otwarte dla mieszkańców.

Do tej pory prowadzone działania polegały głównie na interwencyjnym oczyszczaniu pasa drogowego np. po wypadkach - wyjaśnia Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. - Poza tym zostało przeprowadzone pierwsze po ustąpieniu pokrywy śnieżnej oczyszczanie terenów zielonych znajdujących się poza pasami drogowymi.

Zmiatanie piasku (którego tej zimy użyto dwa tys. ton) z jezdni, chodników i ścieżek rowerowych, oczyszczanie zieleńców - to najważniejsze z prowadzonych teraz prac. Te działania będą realizowane do końca kwietnia. - Oczyszczanie i zamiatanie obszaru Starego Miasta zaplanowano do 3 kwietnia - dodaje Michał Koronowski. Chcemy, by prace zostały ukończone przed Świętami Wielkanocnymi.

Raport z anteny 02.04, godz.10

Jednak, jak podkreśla ratusz, działania te nie zawsze są skuteczne. Tak było choćby w przypadku placu przy jednej z drogerii naprzeciwko urzędu miasta. Dopiero co uprzątnięte miejsce kilka godzin później ponownie było zaśmiecone.

Sprzątanie to niejedyne porządkowe prace na terenie Olsztyna. Trwa bowiem dezynfekcja miejskich placów zabaw. Ta odbywa się w godzinach wieczornych, a używane przy nich są środki bakterio- i wirusobójczego. Działania, które mają zakończyć się w sobotę (3 kwietnia) to jeden z etapów przygotowania miejskich placów zabaw do pełni sezonu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Trwa wiosenne oczyszczanie Olsztyna. Zdezynfekowano też place zabaw
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany