Zaczynają się prace w Uranii

i

Autor: Andrzej Brzozowski Urania stała się placem budowy

Olsztyn. Urania stała się już placem budowy [AUDIO]

2021-07-02 13:41

Modernizacja olsztyńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej Urania to jedna z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Z potężnym dofinansowaniem, jej realizacja stała się możliwa. Teraz wykonawca przejmuje teren budowy i przygotowuje się do rozbiórki.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 02.07.2021

To już ostatnie tygodnie z Uranią, jaką znają mieszkańcy i turyści. Hala przez ponad 40 lat wpisała się w krajobraz Olsztyna, teraz jednak przyszedł czas na zmiany. Wykonawca przejął obiekt, który staje się teraz placem budowy.

Urania oficjalnie stała się placem budowy, prace zgłosiliśmy do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, czekamy jeszcze na harmonogram prac od wykonawcy – mówi Krzysztof Śmieciński, dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich. - termin 20 miesięcy jest wymagający, wszyscy będziemy musieli współpracować, żeby wykonawcy udało się w tym czasie wykonać prace.

Posłuchaj: Krzysztof Śmieciński, dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich

Wykonawca ma jeszcze tydzień na przedstawienie harmonogramu prac, rozbiórka hali rozpocznie się prawdopodobnie jeszcze w lipcu:

Myślę, że pod koniec lipca będziemy mogli rozpocząć rozbiórkę, która potrwa okołu dwóch miesięcy. Nie będzie to całkowita rozbiórka, zostaje żelbetowa konstrukcja, na której będziemy budować nową kopułę – mówi Andrzej Rosocha, kierownik kontraktu z firmy Mirbud. - Harmonogram przedstawimy na czas, mamy na to jeszcze tydzień.

Posłuchaj: Andrzej Rosocha, kierownik kontraktu z firmy Mirbud
Sonda
Czy publikujesz zdjęcia dzieci w Internecie?

Z obecnego obiektu zostaną praktycznie fundamenty i konstrukcja stanowiąca szkielet obiektu. Całość prac, których wartość to prawie 195 mln złotych, ma się skończyć w III kwartale 2023 roku.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Olsztyn. Urania stała się już placem budowy [ZDJĘCIA, AUDIO]