Olsztyn. Wymusił pierwszeństwo na rondzie. Auto dachowało, kierująca w szpitalu [WIDEO]

Wypadek w rejonie skrzyżowania ul. Piłsudskiego i Dworcowej w Olsztynie
Autor: KMP Olsztyn Wypadek w rejonie skrzyżowania ul. Piłsudskiego i Dworcowej w Olsztynie

Groźny wypadek w rejonie skrzyżowania ul. Piłsudskiego i Dworcowej w Olsztynie. Kierujący mitsubishi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w osobową toyotę, która ostatecznie dachowała na poboczu drogi. Do sieci trafiło nagranie ze zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w czwartek (9 września). Wówczas oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Piłsudskiego i Dworcowej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 48-letni kierujący mitsubishi nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w osobową toyotę, która ostatecznie dachowała na poboczu drogi. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiła 45-letnia kobieta kierująca toyotą.

- Z policyjnych ustaleń wynika, że 48-latek próbował oddalić się pieszo z miejsca zdarzenia, co zostało mu uniemożliwione przez świadków. Po chwili pojawił się policyjny patrol, któremu mężczyzna został przekazany. 48-latek podczas czynności zachowywał się podejrzenie – z mężczyzną był utrudniony logiczny kontakt. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości, lecz badanie nie wykazało w organizmie kierującego alkoholu. Ze względu na uzasadnione podejrzenie kierowania pojazdem przez 48-latka pod wpływem środków odurzających, został on przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Ponadto okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż nie ma do tego uprawnień - informuje sierż. szt. Andrzej Jurkun, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

Jeżeli okaże się, że 48-latek prowadził pojazd pod wpływem narkotyków, będzie mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

Olsztyn. Dachowanie w rejonie skrzyżowania ul. Piłsudskiego i Dworcowej

Tego samego dnia funkcjonariusze pracowali także na miejscu kolizji w rejonie skrzyżowania ul. Pstrowskiego i Niepodległości. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że 82-letni kierujący osobowym volkswagenem nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej nadającej sygnał czerwony i uderzył w pojazd marki skoda octavia. Na szczęście nikomu nic się nie stało - dodaje ierż. szt. Andrzej Jurkun. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Ze względu na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu osobowym volkswagenem. Sprawa została skierowana do sądu, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Olsztyn. Wymusił pierwszeństwo na rondzie. Auto dachowało, kierująca w szpitalu [WIDEO]
Nasi Partnerzy polecają