Olsztyn. Wypadek na hulajnodze elektrycznej. 24-latek pędził slalomem [WIDEO]

Pijany 24-latek na hulajnodze elektrycznej zaliczył bolesny upadek
Autor: KMP Olsztyn Olsztyn. Pijany 24-latek na hulajnodze elektrycznej zaliczył bolesny upadek

Niewinna przejażdżka hulajnogą elektryczną mogła zakończyć się tragicznie. 24-letni mężczyzna pędził ścieżką rowerową mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, a podróż zakończył bolesnym upadkiem. Wkrótce ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez miejski monitoring.

Do zdarzenia doszło w środę (18 sierpnia) po godzinie 22.00. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna jadąc drogą dla rowerów, wzdłuż ulicy Synów Pułku w kierunku ul. Orłowicza w pewnym momencie stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i się przewrócił.

- Trudno w tej sytuacji doszukiwać się innych przyczyn zdarzenia niż promile alkoholu krążące w organizmie 24-latka. To właśnie przez stężenie alkoholu sięgające 1,5 promila mężczyzna miał trudności z wysłowieniem się oraz koordynacją swoich ruchów. 24-latek trafił do szpitala, gdzie po badaniach okazało się, że doznał on ogólnych potłuczeń ciała - informuje podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy olsztyńskiej policji.

Już wkrótce 24-latek ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującym prawem od 20 maja po nowelizacji prawa o ruchu drogowym jazda hulajnoga elektryczną w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny, lub aresztu.

CZYTAJ TEŻ: Jedziesz rowerem SZYBCIEJ NIŻ porusza się PIESZY? Straż miejska wystawi ci mandat. Zmiany od 30 sierpnia!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Olsztyn. Wypadek na hulajnodze elektrycznej. 24-latek trafił do szpitala
Źródło: Olsztyn. Wypadek na hulajnodze elektrycznej. 24-latek pędził slalomem [WIDEO]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany