Olsztyn. Zgłosił kradzież BMW. Zapomniał, że zaparkował auto na innej ulicy

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Olsztyn. Zgłosił kradzież BMW. Zapomniał, że zaparkował auto na innej ulicy

Olsztyn. Zgłosił kradzież BMW. Zapomniał, że zaparkował auto na innej ulicy

2022-01-05 13:40

Pewien mężczyzna zgłosił na policję kradzież swojego BMW o wartości blisko 80 tysięcy złotych. Jak się jednak okazało, samochodu nikt nie ukradł. To 33-latek po prostu zapomniał, gdzie zaparkował auto.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży auta we wtorek (4 stycznia). Z relacji właściciela wynikało, że nieznany sprawca ukradł osobowe bmw o wartości około 80 tysięcy złotych, które zaparkował przed Świętami Bożego Narodzenia na parkingu przy ul. Lubelskiej w Olsztynie. Kiedy policja zajęła się wyjaśnianiem sprawy, mężczyzna przypomniał sobie, że mógł zaparkować auto w innej części miasta. Jak się okazało pojazd, który miał być skradziony, odnalazł się na jednym z parkingów przy ul. Metalowej w Olsztynie.

— Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności to my sami jesteśmy odpowiedzialni za prawidłowe zabezpieczenie swojego mienia. Apelujemy, aby dokładnie sprawdzić, czy faktycznie doszło do kradzieży m. in. przejrzeć miejsca, gdzie zwykle pozostawiamy swoje rzeczy, a dopiero potem udać się na policję. Należy również pamiętać, że za zgłoszenie o niepopełnionym przestępstwie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności — przypomina policja.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Super Raport 04.01 (Goście: Michał Kołodziejczak - lider AGROunii oraz Piotr Niemczyk - ekspert ds. bezpieczeństwa)
Źródło: Olsztyn. Zgłosił kradzież BMW. Zapomniał, że zaparkował auto na innej ulicy