Olsztyn. Złodzieje podają się za wolontariuszy Caritas. Grasują w komunikacji miejskiej i sklepach

Olsztyn. Złodzieje podają się za wolontariuszy Caritas. Grasują w komunikacji miejskiej i sklepach
Autor: Facebook: Caritas Archidiecezji Warmińskiej/ pexels.com Olsztyn. Złodzieje podają się za wolontariuszy Caritas. Grasują w komunikacji miejskiej i sklepach

Na terenie Olsztyna grasują oszuści podający się za wolontariuszy Caritas prowadzących zbiórkę do puszek. Można ich spotkać przede wszystkim w środkach komunikacji miejskiej oraz sklepach. Sprawa została zgłoszona na policję.

Caritas Archidiecezji Warmińskiej opublikował na Facebooku post, w którym ostrzega mieszkańców Olsztyna przed oszustami. W ostatnich dniach, przede wszystkim w środkach komunikacji miejskiej i w sklepach, pojawiły się osoby podające się za wolontariuszy Caritas, prowadzące zbiórkę do puszek. Sprawa została zgłoszona już na policję.

- Informujemy, że Caritas Archidiecezji Warmińskiej nie prowadzi w tej chwili żadnej zbiórki publicznej na terenie Archidiecezji.Jeśli zauważycie gdzieś osoby podające się za naszych wolontariuszy, prosimy, zgłoście to Policji lub dajcie nam znać - czytamy na Facebooku organizacji.

Z jeziora wyciągnęli cztery sejfy. W jednym przestępcy zostawili dużą ilość gotówki

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Olsztyn. Złodzieje podają się za wolontariuszy Caritas. Grasują w komunikacji miejskiej i sklepach