Olsztyński Budżet Obywatelski 2022. Ile głosów oddano do tej pory? Mieszkańcy TYCH osiedli są najbardziej aktywni

2021-09-28 12:30 agada
Olsztyński Budżet Obywatelski 2022. Ile oddano do tej pory głosów? Mieszkańcy TYCH osiedli są najbardziej aktywni
Autor: UM Olsztyn Olsztyński Budżet Obywatelski 2022. Ile oddano do tej pory głosów? Mieszkańcy TYCH osiedli są najbardziej aktywni

Trwa głosowanie na projekty Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Po pierwszym tygodniu najaktywniejszym osiedlem jest os. Jaroty. Jego mieszkańcy dokonali prawie 1,4 tys. wskazań. Na kolejnych miejscach są os. Generałów oraz Śródmieście. O szczegółach poinformował Urząd Miasta w Olsztynie.

Około 6,5 miliona złotych to kwota zarezerwowana na wykonanie zadań, których wybór zaczął się przed tygodniem. W trwającej odsłonie OBO dostępnych jest 21 projektów miejskich oraz 75 osiedlowych. - Zachęcamy do udziału w głosowaniu przede wszystkim za pośrednictwem Internetu - mówi dyrektor Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderska. - Ci, którzy nie będą mogli skorzystać z takiego rozwiązania, mogą zrobić to w tradycyjnej, papierowej formie.

W pierwszym tygodniu w głosowaniu tylko za pośrednictwem strony Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego wzięło udział 4,4 tys. osób. Najpopularniejszy projekt miejski był wskazywany ponad 1,5 tys. razy, natomiast osiedlowy - 476 razy.

- Każdy może wskazać po trzy projekty miejskie oraz trzy osiedlowe - przypomina Katarzyna Zarecka z Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego. - Zadania umieszczone ma pierwszym miejscu dostają po trzy punkty, na drugim - po dwa, a na trzecim - po jednym. Wygrają te z największą liczbą zgromadzonych punktów.

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!

Po pierwszym tygodniu najaktywniejszym osiedlem jest os. Jaroty. Jego mieszkańcy dokonali prawie 1,4 tys. wskazań. Na kolejnych miejscach są os. Generałów (1202) oraz Śródmieście (1130).

W przypadku głosowania za pomocą tradycyjnych kart, można je wrzucać do urn ustawionych w kilkunastu punktach miasta: BOK, Punkt Obsługi Mieszkańca w Galerii Warmińskiej, Ratusz (recepcja), CRS Ukiel, Aquasfera, filie MBP: filia nr 18 (ul. Żytnia 71), filia nr 12 (ul. Wrocławska 2), filia nr 6 (Jarocka 65), filia nr 16 (ul. Bałtycka 145), filia nr 9 (Żołnierska 47), Planeta 11 (Piłsudskiego 38). Papierowe karty do głosowania można pobrać z Internetu: gosujobo.olsztyn.eu i obo.olsztyn.eu.

Głosowanie w IX edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego potrwa do 10 października. Zwycięskie projekty poznamy 25 października.

Źródło: UM Olsztyn

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Olsztyński Budżet Obywatelski 2022. Ile głosów oddano do tej pory? Mieszkańcy TYCH osiedli są najbardziej aktywni
Nasi Partnerzy polecają