OBO - ostatni tydzień na złożenie wniosku z projektem

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyn OBO2022 - ostatni tydzień na złożenie wniosku z projektem

Olsztyński Budżet Obywatelski 2022 – ostatni tydzień na zgłoszenie projektu [AUDIO]

2021-06-22 22:20

Od osiedlowej ławeczki po miejski obiekt sportowy – jeszcze do 30. czerwca można składać wnioski z pomysłami do olsztyńskiego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy tym razem mają do dyspozycji ponad 6,5 mln złotych. Głosowanie na wnioski z pozytywną oceną merytoryczną, odbędzie się w połowie września.

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW

Propozycje miejskie i osiedlowe można składać do 30.czerwca. Wszystkie potrzebne do złożenia wniosku informacje znajdują się pod adresem – glosujobo.olsztyn.eu. Tam też można złożyć wniosek i zebrać potrzebne poparcie.

Do końca czerwca czekamy na propozycje miejskie i osiedlowe. Możliwości, by zgłosić projekt jest wiele, a szczególnie polecane jest składanie wniosków za pomocą strony glosujobo.olsztyn.eu. Każdy wnioskodawca może skorzystać z pomocy punktów konsultacyjnych, których wykaz znajduje się na stronie Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego – mówi dyrektor Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna Aneta Szpaderska.

Posłuchaj: o składaniu wniosków do OBO 2022 mówi dyrektor Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna, Aneta Szpaderska

Warto rozmawiać o każdej propozycji i każdym pomyśle, bo katalog zadań gminy jest naprawdę szeroki - zachęca Katarzyna Zarecka z Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego. - Za nami realizacja ponad dwustu projektów, każdy może się przekonać, że jego pomysł jest ważny i możliwy do realizacji.

Jesteśmy grupą olsztynian, którzy zaangażowali się w realizację tego wyjątkowego działania obywatelskiego, dlatego przekazujemy mieszkańcom do wykorzystania Bank Pomysłów OBO - zaprasza Robert Szewczyk. - To lista ciekawych przedsięwzięć i wydarzeń, które mogą zainspirować mieszkańców do złożenia własnego projektu, ważnego dla społeczności miejskiej lub osiedlowej. Naprawdę warto spróbować zrealizować własne zamierzenie.

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?

Okres wakacyjny to czas oceny merytorycznej wniosków, a głosowanie odbędzie się w połowie września.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Olsztyński Budżet Obywatelski 2022 – ostatni tydzień na zgłoszenie projektu [AUDIO]