Olsztyńskie tramwaje. Mieszkańcy mają dosyć, będą kary [ZDJĘCIA]

2022-02-09 20:11

To dopiero początek, a mieszkańcy Olsztyna już mają dosyć. Mowa o budowa linii tramwajowej, która połączy Pieczewo ze Śródmieściem i dworcem. Inwestycja od ponad pół roku idzie pełną parą, co objawia się rozkopanym miastem. Bałagan wokół budowy mocno daje się we znaki pieszym i kierowcom.

Budowa nowej linii tramwajowej

Wykonawca inwestycji musi liczyć się z nałożeniem kar

Błoto, kałuże i dziury.. Bałagan przy budowie linii tramwajowej daje się we znaki mieszkańcom miasta, a cierpią na tym piesi i kierowcy. Ratusz zapowiada kary dla wykonawcy inwestycji.

Jesteśmy w stałym kontakcie z wykonawcą inwestycji. Przekazujemy mu uwagi od mieszkańców i wnioskujemy o zmianę organizacji ruchu, o zadbanie o bezpieczeństwo pieszych i kierowców, wnioskujemy o nowe nawierzchnie na przejazdach tymczasowych. Wykonawca reaguje na nasze powiadomienia, ale nie zawsze wprowadzane zmiany nas satysfakcjonują. Dlatego też nie wykluczamy, że jeżeli pomimo upomnień, wykonawca nie będzie należycie dbał o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, będzie musiał się on liczyć z mandatami od odpowiednich służb – mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza.

Posłuchaj: o możliwych karach dla wykonawcy inwestycji mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza

Ratusz nie wyklucza też umownych kar,( wynikających z kontraktu), jeśli wykonawca nie zapewni odpowiedniej nawierzchni dróg wiodących przez plac budowy.Budowa linii tramwajowej, która połączy Pieczewo ze Śródmieściem i dworcem, ma zakończyć się w drugiej połowie 2023. o inwestycji piszemy na eska.pl.

QUIZ. O tych politykach uczą w podręcznikach. Znasz ich, czy tylko ci się wydaje?

Pytanie 1 z 12
8. Która z pań nie była premierem polskiego rządu?

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

<div class="fb-page" data-href="https://www.facebook.com/ESKA-Olsztyn-101919811953675" data-tabs="" data-width="" data-height="" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true"><blockquote cite="https://www.facebook.com/ESKA-Olsztyn-101919811953675" class="fb-xfbml-parse-ignore"><a href="https://www.facebook.com/ESKA-Olsztyn-101919811953675">ESKA Olsztyn</a></blockquote></div>

Źródło: Olsztyńskie tramwaje. Mieszkańcy mają dosyć, będą kary [WIDEO]