Olsztyńskie tramwaje. Zmiany w organizacji ruchu [ZDJĘCIA]

2021-08-23 21:18 aka

Ten poniedziałek dla olsztyńskich kierowców do usłanych różami nie należał. Za to nowymi znakami i zmianami w organizacji ruchu jak najbardziej. Od weekendu olsztynianie mają do dyspozycji tylko część Wyszyńskiego, a Piłsudskiego jest niedostępna już od ważnego skrzyżowania w centrum.

Eska Summer City Olsztyn - Mazurek Premium Cars Olsztyn

W Olsztynie weszły kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową nowej infrastruktury tramwajowej: zmiany w organizacji ruchu na odcinku ul. Wyszyńskiego, od al. Piłsudskiego do ul. Żołnierskiej. Jezdnia została zwężona do jednego pasa ruchu w każdym kierunku, poza tym pojawił się tymczasowy chodnik na zamkniętym pasie jezdni, tylko po zachodniej stronie ul. Wyszyńskiego (obok ul. Parkingowej). Po obu stronach ul. Wyszyńskiego chodniki są czasowo zamknięte. Totalną nowością są dwa tymczasowe ronda - na skrzyżowaniu z ulicą Żołnierską oraz z al. Piłsudskiego. W poniedziałek kierowcy całkiem nieźle poradzili sobie ze zmianami w tym obszarze, zmiany dały się we znaki mieszkańcom w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

Zmiany na Wyszyńskiego
Autor: Urząd Miasta Olsztyn Zmiany na Wyszyńskiego

Wydłużenie zamkniętego dla ruchu odcinka al. Piłsudskiego, od ul. Mazowieckiego (dawna Obiegowa) do skrzyżowania z ul. Kościuszki, to druga istotna zmiana obowiązująca od minionego weekendu. Zamknięty jest przejazd al. Piłsudskiego także od ul. Kościuszki do ul. Głowackiego, w tym również wyłączony z ruchu został wlot na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki i całe skrzyżowanie z ul. Głowackiego. Tym samym ulica z ruchu jest wyłączona na całym odcinku robót budowlanych, czyli od ul. Mazowieckiego (d. Obiegowa) do ul. Kościuszki. Ulica Głowackiego pozostała bez przejazdu z obu stron al. Piłsudskiego.

Kolejne zmiany na Piłsudskiego
Autor: Urząd Miasta Olsztyn Kolejne zmiany na Piłsudskiego

Na tym nie koniec: jeszcze zmiany na Wańkowicza/Krasickiego.

W nocy z 23 na 24 sierpnia (poniedziałek-wtorek) na skrzyżowaniu ulic Wańkowicza i Krasickiego zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Będzie to oznaczać zamknięcie w obu kierunkach przejazdu pomiędzy ulicami Wańkowicza i Krasickiego.

Wlot skrzyżowania zostanie wyłączony z ruchu na okres około miesiąca. Objazdy do i z ul. Krasickiego wyznaczono z jednej strony przez ul. Barcza, a z drugiej strony przez ul. Murzynowskiego.

Jednocześnie zmianie ulegnie trasa linii autobusowych nr 121, 205 i N01. Na ul. Barcza przy skrzyżowaniu z ul. Krasickiego zostanie utworzony tymczasowy przystanek autobusowy. Ponadto zostanie przywrócony do ruchu pieszych chodnik wzdłuż ul. Krasickiego na odcinku od ul. Murzynowskiego do ul. Wańkowicza.

Zmiany na Wańkowicza
Autor: Urząd Miasta Olsztyn Istotne zmiany dla mieszkańców Nagórek

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Rozbudowa linii tramwajowej w Olsztynie. Jakie zmiany w organizacji ruchu? [ZDJĘCIA]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany