Orzysz. Pobił kastetem cztery przypadkowe osoby. Mężczyzna został aresztowany

i

Autor: KPP Pisz Orzysz. Pobił kastetem cztery przypadkowe osoby. Mężczyzna został aresztowany

Orzysz. Pobił kastetem cztery przypadkowe osoby. Mężczyzna został aresztowany

2022-01-20 14:59

Policjanci z Orzysza zatrzymali 27-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o popełnienie czterech przestępstw. Mężczyzna ten, bez powodu, pobił czterech przypadkowo napotkanych przechodniów. Użył do tego kastetu, na posiadanie którego nie miał pozwolenia.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Orzyszu w niedzielę (16 stycznia) otrzymali zgłoszenie od pokrzywdzonego mężczyzny, że ten został bez powodu pobity na mieście przez nietrzeźwego młodego mężczyznę. Sprawca uderzył go pięścią w twarz oraz wypowiadał pod jego adresem groźby pozbawienia życia i uszkodzenia ciała. Funkcjonariusze przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

— Okazało się, że w niedzielę około południa ten sam sprawca dopuścił się jeszcze innych czynów. Pobił trzech kolejnych przypadkowo napotkanych przechodniów. Jednego z nich uderzał pięściami po ciele używając do tego kastetu. Kiedy pokrzywdzony upadł na ziemię, sprawca zaczął go kopać — informuje Anna Szypczyńska, oficer prasowa piskiej policji.

Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 27-letniego mieszkańca Orzysza. W jego mieszkaniu śledczy znaleźli i zabezpieczyli kastet, który posiadał bez wymaganego zezwolenia, a który to służył mu do popełnienia przestępstwa.

— Mieszkaniec Orzysza usłyszał cztery zarzuty popełnienia umyślnych występków naruszenia nietykalności cielesnej i spowodowania obrażeń ciała u czterech osób oraz kierowania gróźb karalnych pod adresem jednej z nich. Czynów tych dopuścił się publicznie i bez powodu okazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego. Do tego przestępstwa te popełnił w okresie tzw. recydywy. Zatrzymany przyznał się do wszystkich postawionych mu zarzutów. Powiedział, że zrobił to będąc pod znacznym działaniem alkoholu. Tego dnia pił od rana, bo miał osobiste problemy, z którymi nie potrafił sobie poradzić — tłumaczy oficer prasowa.

Decyzją sądu 27-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnienie zarzucanych mu czynów grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Sedno Sprawy - Jarosław Krajewski

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Orzysz. Pobił kastetem cztery przypadkowe osoby. Mężczyzna został aresztowany