Pies wykrył kontrabandę. Celnicy udaremnili przemyt 18 tysięcy papierosów [ZDJĘCIA]

2021-11-10 13:11

Papierosy wciąż są jednym z najczęściej nielegalnie przewożonych towarów do Polski. Tylko w ostatnim tygodniu, w czasie dwóch kontroli na jednym z przejść, celnicy ujawnili 18 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów, a pomógł w tym niezawodny psi nos.

ALICJA w ESKA Live. Tego koncertu nie możecie przegapić!

Czujny nos Rity wskazał 18 tys. sztuk papierosów

Rita, pies-celnik wskazała w pustych ciężarówkach na przejściu granicznym w Grzechotkach nielegalne papierosy. Kontrabanda ukryta była w elementach konstrukcyjnych pojazdu.

W ubiegłym tygodniu podczas odprawy w ruchu towarowym na przejściu granicznym w Grzechotkach funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skierowali do kontroli szczegółowej pustą ciężarówkę na rosyjskich numerach rejestracyjnych. Kontrolę przeprowadzono z wykorzystaniem psa służbowego Rita. Dzięki wskazaniom czworonoga ujawniono 10 tys. sztuk papierosów w miejscu łączenia naczepy pojazdu z ciągnikiem. Na kierowcę - obywatela Federacji Rosyjskiej nałożono mandat karny w wysokości 10 tys. zł. Dzień później podczas kontroli kolejnej rosyjskiej ciężarówki, Rita zaznaczyła deskę rozdzielczą i dach pojazdu, jako potencjalne miejsca ukrycia kontrabandy. Okazało się, że we wskazanych elementach konstrukcyjnych ukryte było 8 tys. sztuk nielegalnych papierosów – mówi Marta Rosiak z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Posłuchaj: mówi Marta Rosiak z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie

Quiz patriotyczny. Czy jesteś prawdziwym POLAKIEM?

Pytanie 1 z 10
W którym roku została uchwalona konstytucja 3 maja?

W obu przypadkach papierosy zostały zajęte i zdeponowane w magazynie Oddziału Celnego. W przypadku drugiego ujawnienia wszczęto postępowanie karne skarbowe .

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Źródło: Pies wykrył kontrabandę. Celnicy udaremnili przemyt 18 tysięcy papierosów [ZDJĘCIA]