Pisz. Samochód potrącił 7-letnią dziewczynkę na osiedlu. Dziecko trafiło do szpitala

2021-09-02 9:58 agada
Pisz. Samochód potrącił 7-letnią dziewczynkę na osiedlu. Dziecko trafiło do szpitala
Autor: KPP Pisz Pisz. Samochód potrącił 7-letnią dziewczynkę na osiedlu. Dziecko trafiło do szpitala

Poważny wypadek na jednym z osiedli w Piszu. W strefie zamieszkania doszło do potrącenia 7-letniej dziewczynki przez samochód osobowy. Jak informuje policja, dziecko najprawdopodobniej wbiegło na ulicę wprost pod jadący samochód. Z podejrzeniem złamania obojczyka zostało przetransportowane do szpitala. Policja ustala szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Do wypadku drogowego doszło w środę (1 września) po godzinie 12.00 na ulicy Lipowej w Piszu. Samochód osobowy potrącił 7-letnią dziewczynkę w strefie zamieszkania. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dziewczynka wybiegła zza żywopłotu wprost pod jadący ulicą samochód marki hyundai, którym kierowała 53-letnia mieszkanka Pisza. Kobieta był trzeźwa. Dziewczynka z podejrzeniem złamania obojczyka trafiła do szpitala w Piszu, a następnie przetransportowana została do szpitala w Olsztynie. 

- Zgodnie z przepisami ruchu drogowego „strefa zamieszkania” to obszar obejmujący drogi publiczne oraz inne drogi, na których obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi (D-40-strefa zamieszkania, D-41- koniec strefy zamieszkania). W strefie zamieszkania pieszy nie musi korzystać z chodnika czy drogi dla pieszych. Może poruszać się całą szerokością drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem. Dzieci do 7 roku życia mogą korzystać z drogi bez opieki osoby starszej - tłumaczy nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowa piskiej policji.

Raport z Anteny 01.09.2021

- Pojazdy w tej strefie mogą poruszać się z maksymalną prędkością 20 km/h. Kierowcy muszą pamiętać również o specyficznych dla strefy zamieszkania skrzyżowaniach równorzędnych. Oznacza to, że mają obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdom nadjeżdżającym z prawej strony. Funkcjonuje tu zatem tzw. "zasada prawej ręki". Wyjazd ze strefy zamieszkania na drogę traktowany jest jako włączanie się do ruchu, więc kierujący wyjeżdżając z tej strefy, zobowiązany jest ustąpić pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu - informuje.

Przyczyny i szczegółowe okoliczności wypadku są wyjaśniane.

Źródło: Pisz. Samochód potrącił 7-letnią dziewczynkę na osiedlu. Dziecko trafiło do szpitala
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany