2021-01-23 20:40

W meczu 22. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel wygrał z Indykpolem AZS Olsztyn 3:2 (21:25, 20:25, 27:25, 26:24, 15:9). Statuetkę MVP otrzymał Jurij Gladyr. W ostatecznym rozrachunku, w dwumeczu z Jastrzębskim Węglem akademicy zdobyli 4 punkty.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 22.01.2021

Było to drugie starcie obu ekip w tym tygodniu. Trzy dni temu drużyna ze stolicy Warmii i Mazur pokonała w Hali Urania wiceliderów tabeli 3:1. Siatkarze Daniela Castellaniego byli blisko ponownego zwycięstwa nad Jastrzębskim Węglem. Akademicy prowadzili w całym spotkaniu już 2:0. W trzecim secie role się odwróciły i to gospodarze wygrywali końcówki każdej partii, kończąc spotkanie po pięciu setach. Najskuteczniejszym w drużynie z Jastrzębia-Zdroju był Jakub Bucki (21 pkt.), a w szeregach Zielonej Armii – Robbert Andringa (19 oczek).

- Uważam, że powinniśmy być zadowoleni z tego, jak zagraliśmy – mówi Robbert Andringa, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn.

- Patrząc na wygrane spotkanie z Nysą i dwumecz z Jastrzębskim Węglem, widać, że poprawiliśmy swoją grę. Jestem zawiedziony, że przegraliśmy wyjazdowe spotkanie, gdyż czułem, że możemy tutaj wygrać. Z drugiej strony, nikt tydzień temu nie myślał, że w dwumeczu zdobędziemy cztery punkty. Dlatego z tego możemy być zadowoleni – podkreśla przyjmujący akademików.

W dwumeczu z Jastrzębskim Węglem, Indykpol AZS Olsztyn zdobył 4 punkty i zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli PlusLigi. Kolejne pojedynki to ponownie dwumecz – tym razem z Treflem Gdańsk. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia o godz. 17:30 w Hali Urania. Rewanż w Ergo Arenie w czwartek, 4 lutego o godzinie 15:00.